NVIDIA’nın Yeni Sürücüsü, DSR’yi Kepler ve Fermi’ye Taşıyor NVIDIA’nın Yeni Sürücüsü, DSR’yi Kepler ve Fermi’ye Taşıyor
NVIDIA’nın yeni yayınladığı 344.48 WHQL sürücü, firmanın DSR (Dynamic Super Resolution) özelliğini Kepler ve Fermi mimarilerine taşıyor. Maxwell ile birlikte duyurulan DSR ile birlikte... NVIDIA’nın Yeni Sürücüsü, DSR’yi Kepler ve Fermi’ye Taşıyor

NVIDIA’nın yeni yayınladığı 344.48 WHQL sürücü, firmanın DSR (Dynamic Super Resolution) özelliğini Kepler ve Fermi mimarilerine taşıyor.

Maxwell ile birlikte duyurulan DSR ile birlikte kart, görüntüyü 4K ya da daha yüksek bir çözünürlükte işledikten sonra, 13-tap Guess filtresi ile monitörün çözünürlüğüne indirgiyor. Böylece, doğrudan FullHD olarak işlenen görüntüden çok daha kaliteli bir görüntü elde edilmiş oluyor. Yani 3840 x 2160 kalitesindeki bir görüntüyü, FullHD monitörümüzle alabiliyoruz. Teknolojinin nasıl çalıştığına şuradan bir göz atabilirsiniz.

Downsampling” ya da “Super Sampling” olarak da adlandırılan bu özellik, GeForce Experience üzerinden kolaylıkla yönetilebiliyor. Yani DSR’yi kullanabilmek için herhangi bir teknik bilgiye sahip olmaya gerek yok. Bunun haricinde sürücünün getirdiği yenilikler arasında, çeşitli iyileştirmelerin yanı sıra Dead Rising 3 ve Strife için 3B uyumluluk modu ve 3D Vision Profilleri de mevcut.

Sürücüyü indirmek için şu adrese alalım sizleri.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.