Logitech G302 Daedalus Prime İncelemesi Logitech G302 Daedalus Prime İncelemesi
Logitech’in G502 Proteus Core’unu inceledik, pek bir beğendik. G402 Hyperion Fury‘si, FPS’lerde kendimize daha bir güvenmemizi sağladı neredeyse. Peki ya G302 Daedalus Prime? Onun... Logitech G302 Daedalus Prime İncelemesi

Logitech’in G502 Proteus Core’unu inceledik, pek bir beğendik. G402 Hyperion Fury‘si, FPS’lerde kendimize daha bir güvenmemizi sağladı neredeyse. Peki ya G302 Daedalus Prime? Onun hakkında ne düşünüyoruz?

Aslunda aşağıdan izlyebileceğiniz MOBA seti videomuzda ve Ceyda’nın şu yazısında hakkında ne düşündüğümüzü az çok öğrenebilirsiniz. Teknik özelliklerini de. Ancak bu incelemede, aslen bir MOBA faresi olan ürünü bu kimliğinden bir nebze olsun sıyırmak ve diğer konulardaki/oyunlardaki performansından bahsetmek istiyorum.

Haydi o zaman, başlayalım incelememize.

fragtist-moba-seti-mert-ceyda-logitech

TASARIM
Videoda da söylediğim gibi: Logitech G302 Daedalus Prime, G9X’ten evvel uzuun süreler boyunca kullandığım Logitech G3’ü anımsattı bana. Bu da, fareye anında sempati duymamı sağladı diyebilirim. Hem Logitech G3’ten daha köşeli bir tasarıma sahip olması, fareye daha modern bir hava katmış, daha şık bir ürün var elimizde.

Farenin iki yanında bulunan bal peteği desenli aydınlatması, bu şıklığı artıran en büyük tasarım ayrıntısı diyebilirim. Sırtta bulunan “G” logosuyla birlikte bu kısım, aşina olduğumuz mavi renkte aydınlanıyor. Aydınlatmayı kapatmak, nefes alma efekti uygulamak ve de nefes aralığını düzenlemek mümkün. İşin güzelliği, logo ile bu bal peteği şeklinde olan kısmın aydınlatmasının birbirinden bağımsız olması. Bu da kişiselleştirme seçeneklerini artırıyor farenin.

Malzeme kalitesi olarak abilerinden herhangi bir eksiği bulunmayan G302 üzerinde 6 adet programlanabilir tuş var. Logitech Gaming Software (LGS) ile tuşlara farklı komutlar atayabiliyorsunuz elbette, ancak fareyi bilgisayara taktığınız anda, herhangi bir yazılım kurmadan da kullanabiliyorsunuz. Bu durumda sırtta bulunan tuş DPI ayar tuşu, sol yanda bulunan tuşlar ileri/geri tuşu olarak çalışıyor.

Fragtist-g302Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.