AOC Yeni AG273QX Monitörünü Piyasaya Çıkartıyor AOC Yeni AG273QX Monitörünü Piyasaya Çıkartıyor
AOC, 3. nesil AGON ürün grubunun yeni monitörü olan 27 inçlik (68.6 cm) AG273QX monitörünü piyasaya çıkartıyor. AOC Yeni AG273QX Monitörünü Piyasaya Çıkartıyor

AOC, 3. nesil AGON ürün grubunun yeni monitörü olan 27 inçlik (68.6 cm) AG273QX monitörünü piyasaya çıkartıyor.

HDR desteği

AG273QX 165 Hz’lik yenileme hızı  ve 1 ms tepki süresi (MPRT) geliyor. Yeni monitör, QHD (1440p) çözünürlüklü 27 inçlik VA paneli ile ve AOC Wide Color Gamut (WCG) ve VESA DisplayHDR 400 sertifikası ile donatılmış. AMD FreeSync 2 HDR desteği ise girdi gecikmesini artırmadan canlı görüntüler sağlıyor ve  yırtılma ve tutukluğu ortadan kaldırıyor.

165 Hz yenileme hızına sahip olması, AG273QX’in bir kareyi kabaca her 6 milisaniyede çizmesi anlamına geliyor. 1 ms piksel tepki süresi (MPRT) ile bir araya geldiğinde bu, oyuncuların animasyonları daha akıcı bir şekilde görebilmeleri demek.

VA panel

Monitörün QHD (2560 x 1440) çözünürlüklü 27 inçlik VA paneli, derin siyahlara ve 3000:1 statik kontrast oranına sahip. Ek olarak VESA DisplayHDR 400 desteği de sunuluyor. Bu da monitörün 400 nit en yüksek parlaklık değerine ulaşabilmesi demek.

Ekran, değişken tonlardaki parlak flaşlar ve patlamalar gibi HDR içeriğini doğru bir şekilde yeniden üretiyor. AMD FreeSync 2 HDR özelliği ise düşük gecikmeli HDR ton haritalamasını, Low Framerate Compensation (LFC) ve tutukluk ve yırtılma içermeyen oynanabilirliği ekliyor. AG273QX’in düz, ince, 3 taraftan çerçevesiz VA paneli düz ekranları tercih eden oyuncular için uygun.

ASUS, CG32UQ Konsol Oyuncu Monitörünü Duyurdu

Oyuncuların monitörlerini LAN partilerine ya da turnuvalara taşıyabilmelerine yardımcı olmak için, AG273QX bir taşıma kulpu ile sunuluyor. Monitörün standı da vidasız, tek takma hareketiyle kolayca monte edilebiliyor. AG273QX ayrıca her iki tarafta da çifte toplanabilir kulaklık askısı ve arkada Light FX özelleştirmeli RGB ışıklara sahip.

DialPoint

AOC’nin hedef göstergesi DialPoint ise FPS tutkunlarına hitap ediyor. DialPoint, eğer oyunda bir nişan göstergesi yoksa, ekranın ortasına bir gösterge yerleştiriyor. AOC’nin Shadow Control özelliğiyse karanlık alanları aydınlatmak ya da aydınlık alanları karartmak için OSD menüsünden ayarlanabiliyor. AOC Game Color renk doygunluğunu ve gri düzeylerini artırıp azaltmayı mümkün kılıyor. Önceden konfigürasyonu yapılmış üç (FPS, Yarış, RTS) ve kullanıcıya göre özelleştirilebilir üç oyun modu ön ayarlara kolay erişim sağlıyor.

Kullanıcılar G-Menu yazılımını kullanarak OSD butonlarını kullanmadan daha fazla ayar da yapabilirler.

AOC AGON AG273QX, Kasım 2019’da 579$ üretici tarafından tavsiye edilen perakende fiyatından piyasada bulunabilecek.

USB-C Dock’lu Philips 346B1C Monitörü Piyasaya Çıkıyor