Yeni BenQ Profesyonel Fotoğrafçı Monitörleri Türkiye’de Yeni BenQ Profesyonel Fotoğrafçı Monitörleri Türkiye’de
AQCOLOR teknolojisine sahip monitörlerden PhotoVue serisi artık Türkiye’de satışta. Ayrıntılar haberimizde. Yeni BenQ Profesyonel Fotoğrafçı Monitörleri Türkiye’de

BenQ,  AQCOLOR teknolojisini daha önce dünya genelinde tanıtmıştı. Grafik tasarım, fotoğrafçılık ve video post prodüksiyon alanlarında yapılan profesyonel çalışmalara yönelik tasarlanan AQCOLOR teknolojisine sahip monitörlerden PhotoVue serisi artık Türkiye’de satışta.

Türkiye’de satışa çıkan 24 ve 27 inçlik farklı modelleri bulunan SW serisi monitörlerin 2K ve 4K seçenekleri mevcut.

AQCOLOR

AQCOLOR teknolojisi; grafik tasarım, fotoğrafçılık ve video post prodüksiyon alanlarında yapılan profesyonel çalışmalara yönelik tasarlanmış bir teknoloji. AQCOLOR özellikli PD, SW ve PV Serilerindeki BenQ DesignVue, PhotoVue ve VideoVue profesyonel monitörleri mevcut.

PhotoVue serisi monitörler – SW serisi

AQCOLOR teknolojisi, BenQ SW Serisi fotoğrafçı monitörlerinin sRGB, Adobe RGB, Rec.709 ve DCI-P3 gibi renk standartlarının tam olarak üretmesini sağlıyor.

PhotoVue fotoğrafçı monitörleri, gelişmiş RGB bit renk tablosu (LUT) ve hassas Delta E ≤ 2 renk performansı ile Adobe RGB geniş renk gamının %99’unu ve sRGB ve Rec.709’un %100’ünü sunabiliyor.

CalMAN VERIFIED AND PANTONE VALIDATED

BenQ’nun PhotoVue serisindeki SW monitörler CalMAN Verified ve PANTONE Validated logolarına sahip.

Pantone Color Institute grafik, moda, kozmetik gibi birçok sektörde kullanılan bir renk sistemi olarak dünya çapında tanınmakta. Renk doğruluğunu ekranlarda veya çıkış cihazlarında kritik öneme sahip bir bileşen olarak gören profesyoneller, Pantone tarafından değerlendirilen ve onaylanan “Pantone Validated” logosu ile tanımlanan modellere yönelir.

AOC’den 240 Hz’lik Yeni QHD Monitör: AGON AG273QZ

CalMAN renk kalibrasyon yazılımı ise dünya genelinde profesyonellerin tercih ettiği bir ekran kalibrasyonu çözümü. Yeni BenQ ekranlar, Verified by CalMAN sertifikasına sahip.

Uniformity teknolojisi

Tüm ekranda yüzlerce alt bölgede rengi ve parlaklığı ayarlamak için yüksek hassasiyetli aparatlar kullanan işlemlerle elde edilen BenQ Uniformity teknolojisi, ekran genelinde hassas renkler sunuyor.

%99 Adobe RGB

BenQ fotoğrafçı monitörlerinin IPS paneli ve %99 Adobe RGB renk alanı, daha geniş bir renk üretimi yelpazesi sunuyor.

10 bit renk derinliği

SW serisi, bir milyardan fazla renk gösteren gama düzeltmesiyle 16 bitlik bir tablodan (LUT) 10 bit panel ile yumuşak renk geçişleri sağlıyor.

Donanım kalibrasyonu

Donanım kalibrasyonu, grafik kartı çıkış verilerini değiştirmeden görüntü işleme çipini monitörde ayarlamanıza olanak tanıyor. Görüntüleri, grafik ayarlarından etkilenmeden orijinal kopyaları ile tutarlı halde tutuyor.

MSI Optix MAG272CQR İncelemesi