NVIDIA GeForce GTX 780Ti İncelemesi NVIDIA GeForce GTX 780Ti İncelemesi
NVIDIA’nın GeForce GTX 780Ti’i çıkalı çook uzun zaman oldu, biz de farkındayız. O nedenle hemen “Ne alaka şimdi yaa?” demeyin. (: Zira bu, GTX... NVIDIA GeForce GTX 780Ti İncelemesi

NVIDIA’nın GeForce GTX 780Ti’i çıkalı çook uzun zaman oldu, biz de farkındayız. O nedenle hemen “Ne alaka şimdi yaa?” demeyin. (: Zira bu, GTX 780Ti incelemesinden ziyade, NVIDIA GeForce GTX 980 ile GTX 780Ti’ın karşılaştırılması mahiyetinde bir test olacak.

Kısacası asıl odak noktamız GTX 780Ti’dan ziyade GTX 980 diyebiliriz. Ancak tabi ki incelememiz yine de ayrıntılı bir GTX 780Ti incelemesi olacak.

Geç gelen misafirin zamanlaması harika oldu sizin anlayacağınız. (:

BAŞLARKEN…
Bize kart NVIDIA’dan geldi, öncelikle bunu söylemek isterim. O nedenle referans tasarım ve son derece şık görünüyor. Kartın alt kısmında herhangi bir koruyucu/ısı dağıtıcı metal plaka bulunmuyor, bunu belirtelim. Onun haricinde, görsellerde gördüğünüzden başka bir ayrıntısı yok diyebiliriz (bilgisayar açıldığı zaman yan kısımdaki “GeForce GTX” yazısının yeşil yeşil parlamasını saymazsak tabi :)).

Kart NVIDIA’dan “Tanımlanamayan bir cisim” şeklinde bir kutuyla geldiği için, kutu hakkında herhangi bir yorum yapmazsak daha iyi olabilir. Derken kutu hakkında da yorum yapmış olduk, o da ayrı mesele.

Referans tasarım NVIDIA GeForce GTX 780Ti’ın arka kısmında iki adet DVI-D, bir adet HDMI, bir adet de DisplayPort bulunuyor. Havalandırma ızgaraları da, bu bağlantı noktalarına eşlik ediyor burada elbette. Hah, aklıma gelmişken söyleyeyim: GTX 780Ti, biri 8, diğer 6 pinli olmak üzere iki adet güç bağlantı noktasına sahip.

fragtist-gtx-780ti-9Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.