Telefon ve Tabletler için Windows 10, Ocak’ta Detaylanıyor Telefon ve Tabletler için Windows 10, Ocak’ta Detaylanıyor
Windows 10’un masaüstü sürümü uzunca bir süredir yayında zaten, biliyorsunuz. Hemen, şu anda indirebileceğiniz bu sürüm bilgisayarlar için yalnız. Peki ya telefon ve tabletler... Telefon ve Tabletler için Windows 10, Ocak’ta Detaylanıyor

Windows 10’un masaüstü sürümü uzunca bir süredir yayında zaten, biliyorsunuz. Hemen, şu anda indirebileceğiniz bu sürüm bilgisayarlar için yalnız. Peki ya telefon ve tabletler için Windows 10 ne alemde?

Gelen haberlere göre firma, masaüstü Windows 10’u daha da detaylandıracağı bir etkinlikte; aynı zamanda telefon ve tabletler için Windows 10’u da tanıtacak. Microsoft’un bu duyuruları, Ocak ayının sonuna doğru gerçekleştireceği özel bir etkinlikte yapması bekleniyor yalnız; CES’te değil.

Masaüstü/dizüstü bilgisayarlar haricinde tabletlerde, telefonlarda, hatta Xbox One’da çalışmak için tasarlanan bir işletim sisteminden bahsediyoruz. Windows 10’un bu şekilde geliştirilmesi, Microsoft’un tüm cihazlarını tek bir platformda birleştirme isteğinin bir sonucu biliyorsunuz. Açıkçası ortaya nasıl bir şey çıkacak, özellikle de mobilde Windows 10 nasıl görünecek biz de çok merak ediyoruz.

Windows 8.1 yüklü tüm cihazlara geleceği söylenen Windows 10’a, FLAC ve MKV desteğinin geldiği de bu sıralar düşen bir diğer haberdi. Onu da buraya sıkıştıralım.

fragtist-windows-10Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.