Apple Watch’un Pil Ömrü Ne Kadar Olacak? Apple Watch’un Pil Ömrü Ne Kadar Olacak?
Apple Watch hakkında söylentiler dinmiyor. Firmanın önümüzdeki Pazartesi günü yapacağı etkinliğe kadar da, bu söylentilerin süreceği aşikâr. Peki son söylentiler ne üzerine? YWatch’un pil... Apple Watch’un Pil Ömrü Ne Kadar Olacak?

Apple Watch hakkında söylentiler dinmiyor. Firmanın önümüzdeki Pazartesi günü yapacağı etkinliğe kadar da, bu söylentilerin süreceği aşikâr. Peki son söylentiler ne üzerine?

YWatch’un pil ömrü konusunda sıkıntıları olduğu daha evvel söylenmişti. Geçtiğimiz aylarda internette dolaşan bilgiye göre Watch, ağır kullanımda 2,5 saati zor görüyordu. Yeni gelen bilgilerse, -aşırı yoğun kullanımda- saatin 5 saati devirebildiği. Normal kullanımda ise Apple Watch, belirtilene göre 1 günü devirebiliyormuş. Ancak bu akıllı saate sahip olan kullanıcılar, Watch’u her gece şarja takacaklar gibi.

Burada şöyle bir ayrıntı da var: “Yoğun kullanım“, “Off, hem de ne biçim yoğun kullanım“, “Normal kullanım” gibi tabirler bir hayli sübjektif; onun haricinde bu, henüz beta aşamasındaki bir ürün. O nedenle saatin testleri ortaya çıkmadan bu konuda ne desek boş. En azından Apple’ın, konuyu tam olarak netleştirmesi gerek.

Saatin sahip olacağı bir diğer özelliğin de, “Güç Koruma Modu” olacağı söyleniyor. Bu modda Watch, ekranı olabildiğince kapalı tutuyor; parlaklığı azaltıyor ve iPhone’la iletişimi minimuma indiriyor imiş. Bunun pil ömrüne ve kullanıma ne derece etki ettiğini de testler gösterecek elbette.

Peki ya iPhone? O bu durumdan nasıl etkilenecek? Söylenen, iPhone’un pil ömrünün Watch bağlantısıyla fazla etkilenmediği yönünde.

Pazartesi günü pek çok şey açığa çıkacak diye umuyoruz… Biraz daha sabır.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.