Assassin’s Creed: Memories Piyasaya Çıktı Assassin’s Creed: Memories Piyasaya Çıktı
Tamamen mobil cihazlara yönelik hazırlanmış bir Assassin’s Creed oyunu daha piyasya çıktı; Assassin’s Creed: Memories. Ubisoft’un alternatif tarih oyunları serisi Assassin’s Creed durmak bilmiyor.... Assassin’s Creed: Memories Piyasaya Çıktı

Tamamen mobil cihazlara yönelik hazırlanmış bir Assassin’s Creed oyunu daha piyasya çıktı; Assassin’s Creed: Memories.

Ubisoft’un alternatif tarih oyunları serisi Assassin’s Creed durmak bilmiyor. Oyuncuları her yönden, her cihazda, her ortamda sıkıştıran (hatta Monopoly oyunu bile var!) serinin son oyunu Assassin’s Creed: Memories iOS platformunda piyasaya çıktı. Şu anda hemen iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarına ücretsiz indirip oynamaya başlayabilirsiniz.

Assassin's Creed: Memories Piyasaya Çıktı

Assasin’s Creed: Memories (bundan sonra kısaca Memories diyelim) ilk bakışta biraz karışık bir oyun. İçinde kart ve karakter toplamaca var, RPG öğeleri var, strateji var, guild savaşları var, görev tamamlamaca ve konsol/PC oyunlarından bildiğimiz mekanlara gitmece var, hatta ekrana hızla tıklayıp bir düşmanı damlarda kovalamaca ve indirmece bile var. Daha da gidersek, karakterinizi özelleştirmek, eğitmek, istatistikleri geliştirmek, yeni kazandığınız karakter kartlarını birleştirip daha güçlü karakterlere sahip olmak, eğitimdeki suikastçileri otomatik görevlere göndermek gibi tonla ayrıntı da içeriyor.

Sizin ana karakteriniz mesafeli saldırıları güçlü bir avcı, yüzyüze saldırıları kuvvetli bir şövalye veya ikisinin dengeli olduğu bir suikastçi olabiliyor. Abstergo’nun ünlü simülasyon sistemi Animus’un içinde devirden devire, savaştan savaşa koşuyorsunuz. Oyunda ilerledikçe silahlar, zırhlar, donanımlar kazanıyorsunuz. Aralarda küçük hikaye bölümleri ve animasyonlar bulunuyor. Oyun aslında çok fazla şeyi aynı anda yapmaya çalıştığı için biraz karışık gibi, ama bir süre oynayınca alışmak mümkün olacaktır.

Assassin's Creed: Memories Piyasaya Çıktı

Oyun boyunca kazandığınız kredilerle çeşitli paketler, aksiyonları ve görevleri yapmak için harcayacağınız enerjiyi, malzeme limitinizi artıran geliştirmeleri satın alabiliyorsunuz. Tabii gerçek para harcayıp kredi de satın almak mümkün. 100 kredi 1,99 TL’den başlıyor ve 209,99 TL değerindeki 11,000 kredilik pakete kadar farklı seçenekler verilmiş.

Merak ettiyseniz Assassin’s Creed: Memories oyununu iOS cihazlar için buraya tıklayarak ücretsiz indirebilir ve bir suikastçi olmanın tadını tekrar yaşayabilirsiniz.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.