Intel ile Fossil Grubu, İşbirliğine Gidiyor Intel ile Fossil Grubu, İşbirliğine Gidiyor
Intel, giyilebilir teknolojiler için çeşitli firmalarla anlaşma yapmaya devam ediyor. Yakın zamanda SMS Audio LLC ve Opening Ceremony gibi firmalarla ortak ürünler geliştiren firma,... Intel ile Fossil Grubu, İşbirliğine Gidiyor

Intel, giyilebilir teknolojiler için çeşitli firmalarla anlaşma yapmaya devam ediyor. Yakın zamanda SMS Audio LLC ve Opening Ceremony gibi firmalarla ortak ürünler geliştiren firma, şimdi de dünya çapında bilinen ünlü saat ve moda tasarım, pazarlama ve dağıtım şirketi olan Fossil Group‘la anlaşıldığını duyurdu.

Yapılan anlaşma, modaya uygun saatler ve giyilebilir teknolojiler geliştirilmesi konusunda büyük önem taşıyor. Ha, derseniz ki “Fossil’in herhangi bir ürününü alacak para bende ne gezer?“, ona da hak veririm tabi. Yalnız burada asıl dikket çekilmesi gereken şey, Intel’in son zamanlarda takip ettiği yol. Yapılan bu anlaşmalar, firmanın giyilebilir teknolojiler alanında söz sahibi olmaya çalıştığını; ve bu pazara rakiplerinden erken girerek kazandığı deneyimle bir adım öne geçmek istediğini gösteriyor çünkü.

fragtist-intel-qualcomm

Peki iki firmadan yetkili ağızlar konuyla ilgili neler söylemiş? “Son dönemde hızla gelişen giyilebilir teknoloji alanında geleceğin inovasyonlarını geliştirmek üzere Intel ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği bizi çok heyecanlandırıyor. Yaşam tarzı moda markalarımız ile Intel’in teknoloji, donanım ve inovasyon alanlarındaki uzmanlığı bizi bu sektörde liderliğe taşıyacak.” demiş Fossil Grubu CEO’su Kosta Kartsotis.

Intel Yeni Teknolojiler Grubu Genel Müdürü ve Dünya Başkan Yardımcısı Mike Bell ise, “Intel’in teknolojisi ve Fossil Group’un inovatif moda aksesuarları yaratabilme yeteneği, yaratım, pazarlama ve dağıtım süreçlerinde dünya çapında becerisi, bu inisiyatife neden güvendiğimizi ortaya koyuyor. Intel olarak dünya çapındaki eğilimlere paralel olarak gelişen teknoloji kullanımını anlamaya ve sürdürülebilir teknoloji inovasyonuna hız vermeye odaklandık” açıklamalarında bulunmuş.

O değil de eskiden Intel denince akla Celeron gelirdi, Pentium gelirdi. Nereden nereye, değil mi? (:Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.