Google, HTC’nin Yaptığı Nexus 9’u Açıkladı Google, HTC’nin Yaptığı Nexus 9’u Açıkladı
Google, Android Lollipop kullanacak olan HTC üretimi yeni Nexus 9’u açıkladı. 17 Ekim itibariyle ön siparişleri alınacak olan tablet, 3 Kasım gibi piyasada olacakmış.... Google, HTC’nin Yaptığı Nexus 9’u Açıkladı

Google, Android Lollipop kullanacak olan HTC üretimi yeni Nexus 9’u açıkladı.

17 Ekim itibariyle ön siparişleri alınacak olan tablet, 3 Kasım gibi piyasada olacakmış. Tabi kaynak The Verge; bizde durum ne olur bilemiyoruz. Siyah ya da beyaz renklerle gelecek olan Nexus 9, 16GB, 32GB ve LTE’li 32GB modellerle karşımızda olacak. Fiyatlar da sırasıyla şu yönde: 399$, 479$ ve 599$. Hafızalar artırılamıyor, belirtelim.

Toplamda 29 ülkede piyasaya girecek olan tablet, 8,9” QVGA (2048 x 1536 piksel) ekrana (4:3 formatında), BoomSound hoparlörlere, 64bit NVIDIA Tegra K1 işlemciye ve 2GB RAM’e sahip. Google, tabletin 9 saate kadar çalışabildiğini söylüyor. Görünen o ki asıl hedef, iPad ailesi (yeni iPad Air 2 ve iPad Mini 3 de geliyor biliyorsunuz). Ortalık karışacak, oh, güzel.

Tabletin tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz arkadaşlar.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.