Google Tam Erkan Reklamlardan Nefret Ettiğimizi Biliyor. Google Tam Erkan Reklamlardan Nefret Ettiğimizi Biliyor.
Bakalım Google bu rahatsızlığın farkında olarak ne gibi önlemler daha almaya devam edecek? Google Tam Erkan Reklamlardan Nefret Ettiğimizi Biliyor.

Telefonlarımızda web sayfalarını gezerken ya da bir uygulamayı kullanırken tam ekran açılan reklamlardan hepimiz rahatsızız.

Arama motoru devi Google, yaptığı bir araştırma sonucunda elle tutulur rakamlara ulaşmış. Tam ekran olarak açılan bu reklamların bulunduğu web sitelerine giden ziyaretçilerin sadece %9‘u reklama tıklıyor. %69‘luk kısım ise reklamı kapatıp sayfada gezinmeye devam etmek yerine sayfayı tamamen terk ediyor.

%69 oldukça sert bir oran değil mi? Evet. Google tam ekran reklamları Google+‘dan kaldırıp yerine daha ufak banner olarak yerleştirdi ve aktif kullanıcı sayısında %17‘lik bir artış izlendi.

Google tam ekran açılan reklamları tamamen yok etmek istiyor. Saturday Night Live‘ın konu ile ilgili yayınladığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.Sonat Samir

Herşey 1993 senesinde arcade salonunu keşfetmesi ile başladı. Daha sonra eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.