Huawei Barselona’da Yeni Ürünlerini Tanıttı! Huawei Barselona’da Yeni Ürünlerini Tanıttı!
Huawei, Mobile World Congress 2020'nin bugün başladığı Barselona'da düzenlediği lansman etkinliğinde yeni ürünlerini tanıttı. Huawei Barselona’da Yeni Ürünlerini Tanıttı!

Mate Xs

Huawei, Barselona’da yeni katlanabilir akıllı telefon Mate Xs’i de tanıttı.

HUAWEI Mate Xs, akıllı telefon ve tablet modları için tasarlanmış Kirin 990 5G SoC ve geliştirilmiş “Falcon Wing” tasarımı ile öne çıkıyor.

Tasarım

Mate Xs, yeni mekanik menteşe tasarımı ile etkinleştirilen 8 inç dışa katlanan ekranla FullView deneyimi sunuyor. İlk olarak HUAWEI Mate X’te yer alan Falcon Wing tasarımı bu modelde de tercih edilmiş. Tasarım, 100’den fazla birbirine kenetlenen parça içeriyor.

Zirkonyum bazlı sıvı metalden üretilen yeni menteşe sistemi son derece dayanıklı ve 180 derecelik katlanmayı kolaylaştırıyor.

Mate Xs, yeni çift katmanlı polimer yapıya sahip esnek bir ekranla geliyor. Katlanabilir ekran, optik olarak şeffaf bir yapışkan ile iki katmanlı, havacılık sınıfı poliimid yapıştırılarak oluşturulmasını sağlayan bir teknikle üretilmiş. Bu özel malzeme, görüntü kalitesini korurken dayanıklılık da sağlıyor.

Katlanmış olan HUAWEI Mate Xs, 6,6 inç ana ekrana ve 6,38 inç ikincil ekrana sahip. Açıldığında ise 8 inçlik bir tablet haline geliyor.

HUAWEI Mate Xs, katlanabilir form faktörü için tasarlanmış Uçan Balık Kanatlı Soğutma Sistemi içeriyor. Bu soğutma sistemi cihazla birlikte katlanmasına olanak tanıyan esnek grafenden üretilmiş. 5G anten sistemiyse Mate Xs’in ince form faktörüne göre tasarlanmış durumda.

Performans ve 5G

Mate Xs, Kirin 990 5G yonga setiyle geliyor. Bu SoC, 2,86 GHz çekirdek saatinde çalışan iki süper boyutlu özel Cortex-A76 çekirdeği, iki büyük özel Cortex-A76 çekirdeği ve dört küçük Cortex-A55 çekirdeği içeren sekiz çekirdekli bir CPU içeriyor.

Grafik işleme, 16 çekirdekli Mali-G76 GPU tarafından gerçekleştiriliyor. Yapay zeka iş talepleriyse HUAWEI’nin Da Vinci mimarisi üzerine inşa edilen NPU tarafından destekleniyor.

HUAWEI MATE 30 PRO Şubat Ayında Türkiye’de Satışta Olacak

Kirin 990 5G SoC, entegre bir 5G modem içeriyor. 2G, 3G, 4G ve 5G NSA ve SA’yı destekleyen SoC, tam 5G spektrumunu ve 5G + 4G Çift SIM Kart Bekleme modunu da destekliyor.

HUAWEI Mate Xs, kamera sistemiyle de dikkat çekiyor. SuperSensing Leica Quad Kamera sistemi; 40 MP ana kamera, 16 MP ultra geniş açılı kamera, 8 MP telefoto kamera ve 3D Derinlik Algılama Kamerası içeriyor. Kamera sistemi, 30X’e kadar hibrit zoom sunuyor ve OIS ile AI Görüntü Sabitleme kombinasyonunu destekliyor. Yeni kamera seti, 204800’e kadar ISO desteğine de sahip.

Kullanıcılar, HUAWEI Mate Xs’i tersine çevirerek ikincil ekranı selfie çekimleri için kullanabiiyorlar.

Multi-tasking

Mate Xs, kenar çubuğundaki bir düğmeyle isteğe bağlı olarak açılabilen fiziksel bir kilit ile sabitlenen kat yerine sahip.

Katlanabilir telefon, iki uygulamanın yan yana görüntülenmesini ve birbiriyle etkileşim kurmasını sağlayan Çoklu Pencere özelliğini destekliyor. Metin, resim, belge vb. içerikler bir uygulamadan diğerine sürüklenip bırakılabiliyor.

Ekranın altında bulunan bir dock, kullanıcılara hızlı başlatma için uygulamalar atamalarını sağlayan bir alan yaratıyor. İki uygulama aynı anda açık olduğunda, kullanıcılar Yüzen Pencere özelliğini kullanarak üçüncü bir uygulamayı başlatabiliyor.

Mate Xs, EMUI 10.0.1 ile çalışıyor. Cihaz, Çok Ekranlı İşbirliği özelliğini de destekliyor. Bu özellik Windows ve Android cihazlar arasında bağlantı kuruyor.

Mate Xs, HUAWEI’nin resmi uygulama dağıtım platformu olan yenilenmiş HUAWEI AppGallery ile piyasaya sürülen ilk HUAWEI cihazlarından biri olacak aynı zamanda.

HUAWEI Mate Xs’in Nisan ayında Türkiye’deki tüketicilerle buluşması bekleniyor.

Realme 5 Pro İncelemesi | Orta Segmentte Kartlar Yeniden Dağıtılıyor!