HUAWEI MATE 30 PRO Şubat Ayında Türkiye’de Satışta Olacak HUAWEI MATE 30 PRO Şubat Ayında Türkiye’de Satışta Olacak
HUAWEI Mate 30 Pro, yapay zeka destekli kamera özellikleri ile öne çıkarken, Kirin 990 işlemcisiyle de dikkat çekiyor. HUAWEI MATE 30 PRO Şubat Ayında Türkiye’de Satışta Olacak

HUAWEI’nin son amiral gemisi Mate 30 Pro, farklı özelliklerle geliyor. HUAWEI Mate 30 Pro, yapay zeka destekli kamera özellikleri ile öne çıkarken, Kirin 990 işlemcisiyle de dikkat çekiyor.

HUAWEI Mobil Servisleri (HMS) tarafından desteklenen HUAWEI AppGallery ile önemli içeriklere erişim sunan Mate 30 Pro, küçülen çentiğe ve şelale ekran konseptine sahip.

Mate 30 Pro’nun 5 Şubat 2020 tarihinde Huawei İstinyePark ve İzmir MaviBahçe Deneyim Mağazaları ile Huawei’nin Kadıköy ve Ankara’da bulunan Servis Merkezleri’nde tüketicilerle buluşması planlanıyor. Huawei Mate 30 Pro’nun sahibi olacak ilk 100 kişiyi ise özel bir hediye bekliyor.

Mobil fotoğrafçılık

Mate Serisinin son üyesi Mate 30 Pro, ilk bakışta arka panelinde yer alan dairesel kamera yerleşimi ile dikkat çekiyor. HUAWEI Mate 30 Pro, 40 MP Cine Kamera, 40 MP SuperSensing Kamera, 8 MP Telefoto Kamera ve 3 Boyutlu Derinlik Algılama Kamerasıyla geliyor. SuperSensing Cine Kamera, yüksek kaliteli fotoğraflar çekebilen bir çift ana kamera sistemi. Cine Kamera, genişletilmiş dinamik aralığa sahip 4K / 60fps, 7680 fps’de ultra yavaş çekim, video çekimi için 51200 ISO değeri özelliklerine sahip olan, 1 / 1,54 inçlik bir sensör boyutuna sahip. Ayrıca 4K, Düşük-Işık ve Ultra-Geniş hızlandırılmış çekim video seçeneklerini de destekliyor. Mate 30 Pro ayrıca kayıt sırasında bokeh özellikleri sunuyor. Çift kamera sisteminin ikincisi, ISO 409.600 değerinde yüzde 40 daha fazla ışık alan 1 / 1,7 inç HUAWEI SuperSensing Cine Kamera olarak konumlanıyor.

8 MP HUAWEI Telefoto Kamera 3x optik zoom, 5x Hibrit zoom ve 30x Dijital zoom sunuyor. Telefon, Optik Görüntü Sabitleme (OIS) + AI Sabitleme (AIS) ve 3D Derinlik Algılama özelliklerine sahip. Ön tarafta 3D Derinlik Algılama Kamerası, özçekimler ve portreler için doğru alan derinliği bilgileriyle gelişmiş bokeh efektleri sunuyor.

Mate 30 Pro, OLED HUAWEI Horizon Display teknolojisi ile görüntüleme deneyimi sunuyor. Cihazın entegre dörtlü SuperSensing Cine kamera sistemi profesyonel görünümlü sonuçlara imza atıyor. HUAWEI SuperCharge özelliği ve EMUI10 yazılımı da uzun ömürlü pil sunuyor.

Xiaomi Mi Note 10 İnceleme | En İyi Kameraya Sahip Telefon mu?

Tasarım

HUAWEI Mate 30 Pro, HUAWEI Mate 20 Serisini temel alan fütüristik bir tasarım sunuyor. Dar çentik tasarımına ve ince çerçevelere sahip olan Mate 30 Pro, 88 derecelik eğimli HUAWEI Horizon Ekranına sahip. Mate 30 Pro, yan ses düğmelerini görünmez sanal tuşlarla değiştirmek için Sezgisel Yan Dokunma Etkileşimi özelliğini sunuyor. Bu özellik aynı zamanda kullanıcıların cihazın her iki tarafındaki ses seviyesi tuşunu özelleştirmesini sağlıyor.

Kirin 990

HUAWEI Mate 30 Pro, HUAWEI Kirin 990 ile sunuluyor. Kirin 990, şimdiye kadarki en yüksek performanslı HUAWEI akıllı telefon işlemcisi olarak tanımlanıyor. Bu işlemci, yeni çift çekirdekli NPU ve mikro NPU çekirdeği içeren Da Vinci NPU mimarisini kullanıyor. Kirin 990 aynı zamanda yeni Görüntü Sinyal İşlemcisi (ISP) 5.0 ile destekleniyor.

Mate 30 Pro, 4500 mAh değerinde bir bataryaya sahip. HUAWEI Süper Şarj Teknolojisi, TÜV Rheinland sertifikalı 40W kablolu ve kablosuz 27W değerlerine sahip. Mate 30 Pro, geliştirilmiş ters kablosuz şarj özelliğini de sunuyor.

HUAWEI Mobil Servisleri

HUAWEI AppGallery, HUAWEI Temalar, HUAWEI Bulut Depolama, HUAWEI Tarayıcı, HUAWEI Müzik, HUAWEI Video, HUAWEI Okuyucu, HUAWEI Asistan ve diğer HMS uygulamaları dünya çapındakullanıma açıldı. HUAWEI AppGallery, tüm HUAWEI akıllı telefonlara ön yüklü olarak resmi bir uygulama dağıtım platformu olarak geliyor. Nisan 2018’deki küresel lansmanından bu yana HUWAEI AppGallery, 170’den fazla ülke ve bölgede aylık 390 milyondan fazla aktif kullanıcıya hizmet veriyor. Toplam yüklemeler bir yılda 180 milyara ulaştı. 2019 ikinci yarı itibariyle Türkiye’de de aktif hale getirilen Huawei AppGallery, global ve lokal uygulamalar sunuyor.

Huawei Mate30 Pro’nun 8.999 TL tavsiye edilen son kullanıcı fiyatı ile 5 Şubat 2020 tarihinde Huawei İstinyePark ve İzmir MaviBahçe Deneyim Mağazaları ile Huawei’nin Kadıköy ve Ankara’da bulunan Servis Merkezleri’nde ‘Uzay Gri’ rengiyle tüketicilerle buluşması planlanıyor. Huawei Mate 30 Pro’nun sahibi olacak ilk 100 kişiyi ise özel bir hediye bekliyor.

İşte Telefonunuzun Şarjını En Çok Tüketen Uygulamalar!