iOS 9 ile Ortaya Çıktı: iPad Pro’nun Çözünürlüğü Kaç Piksel Olacak? iOS 9 ile Ortaya Çıktı: iPad Pro’nun Çözünürlüğü Kaç Piksel Olacak?
iPad Pro'nun çıkacağı, iOS 9'la birlikte daha da kesinleşti diyebiliriz; zira yeni işletim sistemi kodları, tabletin ekran çözünürlüğünü açığa çıkardı. iOS 9 ile Ortaya Çıktı: iPad Pro’nun Çözünürlüğü Kaç Piksel Olacak?

Uzun zamandır söylentisi dolaşan iPad Pro, artık beklenen bir cihaz. Tabletin çıkacağı, iOS 9’la birlikte daha da kesinleşti diyebiliriz; zira yeni işletim sistemi kodları, iPad Pro’nun ekran çözünürlüğünü açığa çıkardı.

Buna göre iPad Pro’nun 12.9″lik ekranı, 2732 x 2048 piksel çözünürlüğe ev sahipliği yapacak (264ppi). Bu da tabletin, çözünürlük olarak iki iPad Air’ın yan yana kullanılması benzeri bir kullanım deneyimi yaşatması demek. Apple’ın yeni tanıttığı çift ekranlı kullanım adına oldukça iyi bir özellik olacağını söylemek mümkün elbette. Tabi hâlihazırdaki uygulamaların da bu durumdan nasıl etkileneceği merak konusu.

Beklentiler, Apple’ın yeni iPad Pro’yu bu sonbaharda tanıtacağı yönünde. İş ve eğitim pazarında rağbet görmesi beklenen yeni tabletin, USB-C destekli klavyeler ile birlikte çalışması da bekleniyor. Tabletin bir diğer beklenen özelliği de, stereo hoparlörle gelecek olması ve kendisi için bir stylus tasarlanıyor oluşu.

Tabi tüm bunlar söylenti… O nedenle şimdilik bu söylenti ve sızıntıların tadını çıkararak beklemek en iyisi. Çıkan diğer söylentiler için tıklayın!Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.