iPad Pro’dan Bir Yeni Sızıntı Daha iPad Pro’dan Bir Yeni Sızıntı Daha
Apple’ın beklenen yeni tableti iPad Pro hakkında şimdiye kadar pek çok haber yapıldı. Resimler sızdırıldı, cihazın özellikleri hakkında söylentiler yayıldı. Hatta cihaz için özel bir... iPad Pro’dan Bir Yeni Sızıntı Daha

Apple’ın beklenen yeni tableti iPad Pro hakkında şimdiye kadar pek çok haber yapıldı. Resimler sızdırıldı, cihazın özellikleri hakkında söylentiler yayıldı. Hatta cihaz için özel bir kalemin geliştiriliyor olduğu bile söylendi. Ancak Apple tarafından herhangi bir resmi açıklama yahut doğrulama gelmedi.

Şimdi de iPad Pro çin tasarlandığı düşünülen bir koruyucu kapak görseli sızdırıldı. Bu görselle birlikte gelen iddialara göre yeni tablet, 2 değil tam 4 adet hoparlöre sahip. Fransız teknoloji blogu Nowhereelse tarafından sızdırılan resimdeki kapak, iPad mini ve iPad Air’e göre oldukça büyük. Barındırdığı giriş/çıkış noktaları konusunda da farklılıklar barındırıyor.

fragtist-haber-ipad-pro-kapak

Ses açma kapama tuşları, kamera, Lightning Port gibi bileşenler için gerekli boşluklar barındıran arka kapakta, ilginç bir detay daha dikkat çekiyor: Hoparlör için ayrıldığı tahmin edilen 4 adet boşluk. Yan kısımda bulunan boşluğun da, SIM kart yuvası için ayrıldığı düşünülüyor.

Tabletin ne zaman çıkacağı, hatta çıkıp çıkmayacağı bile bilinmezliğini koruyor diyebiliriz. Kimi söylentiler bahar aylarını, kimi söylentilerse güz aylarını işaret ediyor şimdilik. Ancak Apple’ın iPad mevsimi Güz aylarıdır genelde. WWDC’de de Apple’ın bir sürpriz yapabileceği belirtiliyor.

Apple’ın son çıkardığı iPad Air 2’nin “Değişim” reklâmını aşağıdan izleyebilirsiniz.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.