iPhone ile DSLR Kalitesi Yakalamak Artık Mümkün! iPhone ile DSLR Kalitesi Yakalamak Artık Mümkün!
Telefon kameralarının daha alacağı yol var diyebiliriz. Peki beklemek istemeyen kullanıcılar ne yapacak? DSLR kalitesini iPhone'a getiren DxO ONE... iPhone ile DSLR Kalitesi Yakalamak Artık Mümkün!

Yanımızdana ayırmadığımız mobil telefonlarımızın kameraları aldı başını gitti biliyorsunuz. Ancak yine de, bu kameraların alacağı yol var diyebiliriz. Peki bu kadar beklemek istemeyen kullanıcılar ne yapacak? Mesela bir DSLR alabilirler değil mi?

Tabi gerek fiyatları, gerekse düşük taşınabilirlikleri nedeniyle bu, profesyoneller haricinde kullanıcılara pek çekici gelen bir şey değil. Bir diğer çözüm ise, bu haberimize de konuk olan DxO ONE gibi aparatlar. Belki profesyonel kullanıcıların her daim kullanacağı bir aparat olmayacak bu; ancak örneklere bakılarak, oldukça başarılı resimler çıkardığını söylemek mümkün. Elbette firmanın yalancısıyız…

fragtist-haber-dxo-one-1

DxO ONE ile çekilmiş bir resim. Firmanın yalancısıyız.

Ufak boyutuyla kolaylıkla taşınabilen ve 108gr ağırlığında olan DxO ONE, 1.8f diyafram aralığına ve 1″lik 20MP sensöre sahip. iPhone’a Lightning Port üzerinden bağlanan DxO ONE, dönebilir yapısı ve dâhili hafıza kartıyla da dikkat çekiyor. iPhone ile, özel uygulaması vasıtasıyla iletişim kuran cihaz, yine bu uygulama üzerinden kontrol ediliyor. Buradan diyafram açıklığını, shutter hızını ve ISO’yu vs. ayarlayabiliyoruz. Ürün, 1080p video da çekebiliyor, eklemeden geçmeyelim.

DxO ONE için firmanın açıkladığı fiyat 599$. Bu fiyatın içine, DxO’nun resim düzenleme uygulama lisansının da dâhil olduğunu söylemeliyiz.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus‘ın görüntüleme özellikleri de fena değil hani. Daha fazla bilgi yi aşağıdaki videodan alabilirsiniz.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.