Karşınızda Vrvana TotemVR: Yeni Sanal Gerçeklik Gözlüğümüz! Karşınızda Vrvana TotemVR: Yeni Sanal Gerçeklik Gözlüğümüz!
Ay geçmiyor ki yeni bir sanal gerçeklik ürünü gelmesin önümüze sevgili Fragtist takipçileri. OculusVR’la birlikte coşan VR setlerine her geçen gün bir yenisi ekleniyor.... Karşınızda Vrvana TotemVR: Yeni Sanal Gerçeklik Gözlüğümüz!

Ay geçmiyor ki yeni bir sanal gerçeklik ürünü gelmesin önümüze sevgili Fragtist takipçileri. OculusVR’la birlikte coşan VR setlerine her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Son eklenen de, Vrvana isimli Kanadalı bir şirketin (şirket ismi oldukça yaratıcı yalnız, belirtmeden geçmeyelim) TotemVR’ı.

İlk başta söyleyelim, bu bir Kickstarter projesi. Eğer her şey yolunda giderse, gelecek yılın Nisan’ında 440 Kanada Doları ödeyerek TotemVR’a kavuşabileceğiz. Peki TotemVR ne gibi özelliklere sahip? Neden TotemVR’ı sabırsızlıkla beklemeliyiz? Ya da beklemeli miyiz?

Özellikleri yazayım, sizler karar verin dilerseniz.

Vrvana TotemVR, herhangi bir cihaza HDMI üzerinden bağlanabiliyor. Bu da, pek çok sayıda cihazla iletişim kurabilmesi demek. Güzel. Bunun yanı sıra ürün, FullHD OLED panele ve oldukça geniş bir görüş alanına sahip.

Cihazın önündeki iki çukuru görüyor musunuz? Hah işte, onlar da kamera; dilediğiniz zaman, tek bir tuşla üzerindeki kameralar sayesinde gerçek dünyaya dönmek mümkün. Bunun güzelliği, gözlüğü kafanızdan çıkarmaya gerek kalmadan lazım olduğunda dış dünya ile bağlantı kurabilmenizi sağlaması ürünün.

Vrvana, TotemVR’ın asıl amacının oyuncular olduğunu asla söylemiyor. Onlara göre bu gözlük simülasyonlarda, sanal turlarda vs. rahatlıkla ve başarıyla kullanılabilir.

Peki Kickstarter‘da durum ne? Sürekli güncellendiğinden şuradan kendiniz bakmaız daha mantıklı (hem daha ayrıntılı bilgiye de sahip olursunuz). Ancak buradan bakınca, amacına ulaşacak gibi görünüyor. Heyecanla bekliyoruz.

fragtist-vrvana-totem-vr-headset-1Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.