Lenovo, Sisley S60 ile iPhone Açılımını Sürdürüyor Lenovo, Sisley S60 ile iPhone Açılımını Sürdürüyor
Lenovo, daha önce Sisley S90’la birlikte tasarımından internet sitesine kadar iPhone 6/6 Plus’tan bir hayli esinlenmişti. Şimdiki yeni model Sisley S60 da, benzer bir... Lenovo, Sisley S60 ile iPhone Açılımını Sürdürüyor

Lenovo, daha önce Sisley S90’la birlikte tasarımından internet sitesine kadar iPhone 6/6 Plus’tan bir hayli esinlenmişti. Şimdiki yeni model Sisley S60 da, benzer bir durumdan muzdarip.

TENAA, S60’ın sertifikasyon sürecini başarıyla geçtiğini belirtirken, telefonun görsellerini de yayınladı. Yayınlanan ve aşağıda gördüğünüz görsellerde cihaz, bir iPhone modelini epey andırıyor sanki; ne dersiniz? Elbette iPhone 5C’den bahsediyoruz!

iPhone 5C nasıl iPhone 5S’in daha ucuz, bir alt versiyonu idiyse; S60 da S90’ın bir alt versiyonu olarak görülüyor. Cihazda 5”lik 720p bir ekran, 1GB RAM, 1,2GHz’lik işlemci yer alıyor. Ön yüzünde 5MP’lik kamera, arka yüzünde de 8MP’lik kamera bulunan S60’ın renk seçenekleri de muhtemelen iPhone 5C ile aynı olacak (sarı, beyaz, yeşil, mavi vs).

Yan kısımda görülen iki kapağın biri SIM kart, diğeri hafıza kartı yuvası imiş bu arada. Koskoca Finlandiya devi Nokia bile iPad Mini’den hallice tablet tanıtmışken, Çinli Lenovo’dan farklı bir şey beklemek pek anlamlı olmazdı herhalde.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.