LG AKA, Dünyanın İlk Karakterli Telefonu LG AKA, Dünyanın İlk Karakterli Telefonu
LG, dünyanın karakter sahibi ilk telefonu AKA’yı tanıttı. LG AKA (“Also known as”in kısaltılmışı mıdır bilinmez), kızaklı kapaklarıyla farklı karakterlere bürünebilen bir telefon. Özellik... LG AKA, Dünyanın İlk Karakterli Telefonu

LG, dünyanın karakter sahibi ilk telefonu AKA’yı tanıttı. LG AKA (“Also known as”in kısaltılmışı mıdır bilinmez), kızaklı kapaklarıyla farklı karakterlere bürünebilen bir telefon.

Özellik tarafında pek bir farklılık barındırmayan cihaz, 5”lik 720p IPS ekrana, 4 çekirdekli 1.2GHz hızında çalışan işlemciye, 1.5GHz belleğe, 16GB depolamaya (+microSD), Android 4.4 KitKat işletim sistemine, 8MP arka / 2MP ön kameraya ve 2610mAh pile sahip. Ön kapaksız 135.5g olan cihaz, kapak takıldığında 157g oluyor.

lg-aka-fragtist

Dört farklı kapağın, dört farklı kişiliği var. Telefon, bu farklı kapaklara göre kişilik değiştiriyor. Bu kişilik değişimini de, üst kısmı açıkta kalan ekranda beliren gözlerden anlıyoruz. LG’nin LTE ürün planlamasının başındaki isim olan Ramchan Woo’ya göre, sarı kapak Eggy, kolayca aşık olabiliyor. Beyaz kapak Wooky, gangster olma peşinde ve argo konuşuyor; ama diğer yandan da çok sevimli. Mavi kapak Soul, müzik ve bira düşkünü. Pembe YoYo ise kola ve hamburger düşkünü, tombulca bir karakter. Koreliler ve yaşadıkları ilginç kafalar tabi, fazla irdelemenize gerek yok (Japonlar da böyle bak -Mert).

Güney Kore’de bugün satışa çıkan AKA, bize göre midir bilemeyiz (ama sanmıyoruz da). Zaten buralara gelip gelmeyeceği de belli değil.

 Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.