Microsoft’tan Çift Ekranlı Cihazlar İçin Yeni İşletim Sistemi! Microsoft’tan Çift Ekranlı Cihazlar İçin Yeni İşletim Sistemi!
Microsoft, önümüzdeki dönemde çıkaracağı çift ekranlı tabletlerle uyumlu çalışacak Windows 10X işletim sistemini duyurdu. Microsoft’tan Çift Ekranlı Cihazlar İçin Yeni İşletim Sistemi!

Microsoft, düzenlediği Surface etkinliğinde önümüzdeki dönemde çıkaracağı çift ekranlı tabletlerle uyumlu çalışacak Windows 10X işletim sistemini duyurdu.

Surface Neo çift ekranlı tabletini duyuran Microsoft, özellikle çift ekranlı tabletleriyle uyumlu çalışacak yeni işletim sistemini de tanıttı. Öncelikle mobil uyumlu olması için geliştirilen Windows 10X, firmanın mobil işletim sistemleri konusundaki kötü tecrübelerini unutturmak için geliyor.

İlk olarak yeni tanıtılan Surface Neo tabletiyle uyumlu olarak çıkacağı açıklanan işletim sisteminin çift ekran desteğiyle birlikte çok daha modüler bir yapı sunacağı belirtildi.

Bir ekranda açılabilen uygulamaların istenirse iki ekrana genişletilebildiği Windows 10X, yalnızca Intel tabanlı cihazlarda çalışacak. Şu anda mevcut olan bir cihazda yeni işletim sisteminin kullanılması mümkün olmayacak.

Huawei’den Yeni İşletim Sistemi: HarmonyOS!