Mobil Uygulama Ekosisteminin Liderleri Mobilefest’te Buluştu! Mobil Uygulama Ekosisteminin Liderleri Mobilefest’te Buluştu!
Dünyanın ve Türkiye’nin ilk mobil uygulama fuarı Mobilefest, 21 - 24 Kasım 2019 tarihleri arasında yoğun ilgiyle gerçekleşti. Mobil Uygulama Ekosisteminin Liderleri Mobilefest’te Buluştu!

Dünyanın ve Türkiye’nin ilk mobil uygulama fuarı Mobilefest, 21 – 24 Kasım 2019 tarihleri arasında yoğun ilgiyle gerçekleşti.

Avrasya Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen organizasyonla 4 gün boyunca gündem mobil uygulamalar oldu. Mobilefest bünyesinde düzenlenen MMA Innovate Summit de girişimci ve yatırımcılara yönelik içeriğiyle dikkat topladı.

Mobilefest ve MMA Innovate Summit kapsamında Hyperformance, Tourism Through Mobile, Marketing Innovation, Gaming and eSports for Brands gibi mobil uygulamanın farklı alanlarına yönelik olarak düzenlenen oturumlar sektör profesyonellerinin yoğun ilgisiyle karşılanırken bu platformlar girişimci ve yatırımcıların buluşmaları adına da önemli bir rol oynadı. Organizasyonun sürdüğü 4 gün boyunca 18 keynote oturumu, 14 panel ve 8 start-up sunumu yapıldı.

En iyi startup’lar TechCrunch’a gitmeye hak kazandı

MMA Innovate Summit’in ikinci gününde düzenlenen Startup Yarışması Ödül Töreni ve 5G Paneli mobil teknolojiler gündeminin nabzını tuttu.

Yarışma kapsamında “En İyi B2B Startup” seçilen Moneymo, “En İyi B2C Startup” seçilen Vivoo ve En İyi Oyun Startup”ı seçilen Tiplay girişimlerinin yöneticileri, plaketlerini Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Ömer Fatih Sayan’ın elinden aldı. Alanında en iyi startup seçilen bu üç girişim, konaklama ve ulaşım masrafları Mobilefest tarafından karşılanmak üzere Berlin’de düzenlenen ve dünyanın en önemli startup etkinliklerinden biri olarak kabul edilen TechCrunch’a katılma fırsatını yakalamış oldu.

Türkiye mobil uygulamalarda dünya markası olmalı

MMA Innovate Summit’in ikinci gün düzenlenen oturumlarına ise, “5G ve İleri Teknolojilerle Geleceğe Bakış” paneli damga vurdu. Panelde Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Ömer Fatih Sayan’ın yanı sıra Turkcell CEO’su Murat Erkan, Türk Telekom CEO’su Ümit Önal ve Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan hazır bulundu.

Panelde konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Ömer Fatih Sayan ise katılımcılara müjde vererek, İstanbul Havalimanı’nda üç operatörün ortaklığında 5G teknolojisini uygulamaya alacaklarını söyledi.

MEB ve TESFED’den Önemli İşbirliği!