NVIDIA Shield Tablet, Android 5.0 Lollipop’a Kavuştu NVIDIA Shield Tablet, Android 5.0 Lollipop’a Kavuştu
Google’ın yeni işletim sistemi Android 5.0 Lollipop‘a kavuşan ilk telefon, Polonya’da ikamet eden LG G3 olmuştu hatırlarsanız. Bir diğer güncelleme haberi de, NVIDIA‘dan geldi.... NVIDIA Shield Tablet, Android 5.0 Lollipop’a Kavuştu

Google’ın yeni işletim sistemi Android 5.0 Lollipop‘a kavuşan ilk telefon, Polonya’da ikamet eden LG G3 olmuştu hatırlarsanız. Bir diğer güncelleme haberi de, NVIDIA‘dan geldi. NVIDIA Shield Tablet‘in WiFi’lı versiyonu, güncellemeyi bugün almaya başladı.

NVIDIA’nın açıklamasına göre güncelleme ayın 18’inde gelecekti aslında. Ama Lollipop‘u tabletlerinde kullanmaya başlayan kullanıcılar hallerinden çok da şikâyetçi değillerdir diye tahmin ediyoruz. 705MB boyutundaki güncelleme, beraberinde bilinen/bilinmeyen pek çok özellik getiriyor: Material Design, NVIDIA Dabbler 2.0 güncellemesi, Direct Stylus Launcher, USB-Y desteği ve 4K içeriğin doğal çözünürlükte stream edilmesini sağlayan Konsol Modu güncellemesi bunlardan sadece birkaçı.

Tümüne bakmak için şu adresi ziyaret edebilir, ya da aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.