NVIDIA’nın Oyun Odaklı Tableti: NVIDIA Shield Tablet X1 NVIDIA’nın Oyun Odaklı Tableti: NVIDIA Shield Tablet X1
NVIDIA’nın yeni oyun tableti olan Shield Tablet X1’in teknik özellikleri sızdırıldı. NVIDIA’nın Oyun Odaklı Tableti: NVIDIA Shield Tablet X1

Ekran kartları ve grafik işlemcileri ile tanıdığımız NVIDIA, oyunculara özel yeni tabletini hazırlıyor. NVIDIA’nın yeni oyun tableti olan Shield Tablet X1’in teknik özellikleri sızdırıldı.

8.0 inç boyutundaki ekranında 1200 x 1920 piksel çözünürlük sunun cihazın dokunmatik kapasitif (5 parmak destekli) ekranı bulunuyor. NVIDIA‘nın Tegra X1 SoC yonga setinden gücünü alan tablete dört çekirdekli 1.9 GHz saat hızında çalışan ARMv8 Cortex-A57 işlemcisi eşlik ediyor. Cihazın grafik işlemci tarafında da 256 çekirdekli Maxwell GPU‘sundan gücünü alan NVIDIA Tegra X1 grafik işlem birimi yer alıyor. 32 GB depolama alanı (25 GB’ı kullanılabilir) ile gelen tabletin üzerinde 2.8 GB sistem belleği yer alıyor. Cihazın işletim sistemi tarafında Android 6.0 Marshmallow sürümü bulunuyor. Ayrıca tabletin Bluetooth, Wi-Fi ve GPS bağlantı seçeneklerine destek vereceğini de belirtelim.

Nvidia Shield Tablet X1’in önümüzdeki sene piyasaya çıkması bekleniyor. Tabletin GFXBench test sonuçlarına aşağıdan bakabilirsiniz.

Fragtist - NVIDIA Shield Tablet X1 SpecsÖzgür Deveci Editor

Amatör Fotoğrafçı, Bilim Kurgu Meraklısı, Sinema Tutkunu, Anime & Manga Hayranı, MOBA & MMORPG Bağımlısı, Nightcore Aşığı, Galatasaray Taraftarı ve Oyun Editörü