Oculus’dan Sanal Gerçeklik Kontrol Cihazları Oculus’dan Sanal Gerçeklik Kontrol Cihazları
Sanal gerçeklik ürünlerinde şimdilik başı çeken Oculus, gözlük dışında kendi kontrol cihazlarını da yapmak istiyor. Sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Rift’in gelişimi iyi gidiyor, geliştiriciler... Oculus’dan Sanal Gerçeklik Kontrol Cihazları

Sanal gerçeklik ürünlerinde şimdilik başı çeken Oculus, gözlük dışında kendi kontrol cihazlarını da yapmak istiyor.

Sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Rift’in gelişimi iyi gidiyor, geliştiriciler ilginç uygulamalar üretiyorlar ve cihazın kendisi de şu anda ikinci geliştirici sürümünde. Ama bir sorun var, geliştirilen oyunları kontrol etmek için ne kullanılacak? Şimdiye kadar çeşitli kontrol cihazları ile Oculus Rift birleştirildi ve kabul edilebilir sonuçlar alındı. Aşağıdaki videoda bu örneklerden birini (Razer Hydra) görebilirsiniz.

Firma artık kendine resmi bir kontrol cihazı üretmek istediğini söylüyor. Hareket algılama özelliğine sahip olacak bu yeni sanal gerçeklik kontrolü ile ilgili henüz bir bilgi yok. En azından Oculus Rift’in kamera sistemini kullanarak ellerimizin yerini ve hareketini takip edeceğini biliyoruz.

Oculus firması Eylül’de bir geliştiriciler konferansı düzenleyecek, belki orada bu konuda bir bilgi alabileceğiz.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.