Periscope Milyonları Aştı! Periscope Milyonları Aştı!
Twitter'ın canlı yayın uygulaması Periscope, milyonlarca kullanıcıyı aştı. Gelen son veriler, Periscope yetkililerini oldukça sevindirecek cinsten. Buyrun! Periscope Milyonları Aştı!

Twitter’ın canlı yayın uygulaması Periscope, milyonlarca kullanıcıyı aştı. Platform, son gelen verilere göre 10 milyon kayıtlı üyeye; 2 milyon da günlük aktif kullanıcıya sahip.

İlk olarak iPhone için Mart ayında piyasaya çıkan uygulama, Mayıs ayında da Android’e gelmişti. Herhangi bir kullanıcının, istediği her anda canlı yayın yapmasını sağlayan Periscope, Twitter markası sayesinde çok kısa sürede Meerkat gibi rakiplerinin korkulu rüyası olmayı bildi. Rakamlar da, Periscope’un ne kadar sevilen bir platform olduğunu doğrular nitelikte zaten.

fragtist-haber-periscope-1

Meerkat ilk 7 haftada 700,000 kullanıcıya ulaşmış; piyasaya çıktığı Mart ayından Mayıs’a kadar 2 milyon kullanıcıya ulaşmıştı. Geçtiğimiz günlerde GoPro desteğini açıklayan platform, Mayıs ayından bu yana rakamları güncellemedi; ancak analiz firmaları, Meerkat’in Periscope’un gerisinde olduğu konusunda hemfikir.

Bu iki rakibin domine ettiği mobil canlı yayın platformuna yeni bir oyuncu daha ekleniyor: Facebook. Sosyal medya devi, daha farklı bir yol izliyor yalnız. Detayları şuradan alabilir, Periscope hakkında daha iyi bilgi almak için aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz!Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.