Qualcomm Quick Charge 3.0 Qualcomm Quick Charge 3.0
Quick Charge 3.0, Qualcomm tarafından geliştirilen yeni bir algoritma olan INOV’u (Intelligent Negotiation for Optimum Voltage) kullanan ilk ürün. Qualcomm Quick Charge 3.0

Qualcomm yeni nesil hızlı şarj teknolojisi Qualcomm Quick Charge 3.0’ı duyurdu. Bu teknolojideki üçüncü nesil olan Quick Charge 3.0, yeni bir algoritma olan INOV’u (Intelligent Negotiation for Optimum Voltage) kullanan ilk ürün. INOV teknolojisi, mobil cihazların optimum güç transferi için hangi zamanda ne kadar enerji harcaması gerektiğini belirlemesine olanak tanımak ve ayrıca etkinliğini maksimum seviyeye çıkarmak üzere tasarlanmış.

Quick Charge 3.0 ile standart bir cep telefonu sıfır şarj seviyesinden %80 dolu şarj seviyesine yaklaşık 35 dakika içinde çıkabiliyorken, Quick Charge’ın olmadığı standart cep telefonlarında bu süre bir buçuk saate kadar çıkabiliyor.

Qualcomm Technologies, Inc. başkan yardımcısı ve ürün müdürü Alex Katouzian konu hakkında şöyle konuştu: “Yüksek hızlı şarj teknolojisini herkesin erişimine sunmak için Quick Charge 3.0’ın sağladığı faydaları ve olanakları sürekli arttırmaya devam ediyoruz. Quick Charge 3.0 günümüz mobil cihaz kullanıcılarının karşılaştığı en büyük sorunlardan birini hedef alarak, kullanıcıların cihaz bataryalarını hızlı ve etkin bir şekilde şarj etmesine yardım ediyor. Bunu da en yeni teknoloji ürünü cihaz ve aksesuar OEM’lerini içeren üstün bir teknoloji ve güçlü bir ekosistem anlayışıyla yapıyor.”

LG Electronics bölge başkan yardımcısı Dr. Sang G. Kim, “LG Electronics ürettiği son cep telefonu tasarımlarında Quick Charge 2.0’ı kullandı ve büyük bir başarı yakaladı. Temel olarak LG, rakipsiz bir kullanıcı deneyimi sunacak cihazlar tasarlamak için çalışmaktadır.  Qualcomm Technologies’in sunduğu bu çözüm, bu felsefemizle tam bir uyum içinde ve hızlı şarj özelliği çabucak, cihazlarımızdaki en çok sevilen özelliklerden biri haline geldi. Qualcomm Technologies’in çözümleri ayrıca diğerlerinden nesillerce ileride. Müşterilerimize çok daha etkin bir şekilde hızlı şarj olanağı sunabilmek için Quick Charge 3.0 teknolojisini içerecek ürünlerimizi piyasaya sunmayı heyecanla bekliyoruz.” dedi.Sonat Samir

Herşey 1993 senesinde arcade salonunu keşfetmesi ile başladı. Daha sonra eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.