Samsung, Apple’ın Yolundan Gitmeye Devam Mı Ediyor? Samsung, Apple’ın Yolundan Gitmeye Devam Mı Ediyor?
Samsung’un bugüne kadar çıkardığı en başarılı akıllı telefon modellerinden biri olan Galaxy S6 Edge, farklı mecralardan farklı yorumlar aldı. Kimi kullanıcılar cihazı çok beğendi, kimileriyse... Samsung, Apple’ın Yolundan Gitmeye Devam Mı Ediyor?

Samsung’un bugüne kadar çıkardığı en başarılı akıllı telefon modellerinden biri olan Galaxy S6 Edge, farklı mecralardan farklı yorumlar aldı. Kimi kullanıcılar cihazı çok beğendi, kimileriyse ekran kenarlarındaki kıvrımları gereksiz buldu. Eğer Samsung bize bir tane gönderme lütfunda bulunsaydı, biz de inceler ve fikrimizi beyan ederdik ancak heyhat!

Firma, Galaxy S6 Edge’in tasarım ve üretimini detaylandırdığı bir video yayınladı. Apple hayranı olsun olmasın videoyu izleyen pek çok kullanıcının dikkatini iki şey çekti: Video boyunca süreci anlatan ses ve videonun genel işleyişi. Peki bunların bu kadar dikkat çekmesinin nedeni neydi?

Cihazın sahip olduğu benzersiz özelliklerin anlatıldığı videodaki ses, kullanıcılar tarafından Apple’ın “Englishman”i Jony Ive’a benzetildi. Apple ürünlerinin tasarımından sorumlu olan Ive’ın sesi, yeni tanıtılan ürünlerin tasarım ve üretim videolarında yer alır malumunuz. Bu videoyu seslendiren İngiliz aksanlı kişi de, pek çokları tarafından “Ne alaka?” şeklinde yorumlandı.

Jony Ive’ın tasarım ekibinin elinden çıkan ürünleri Ive’ın anlatması çok doğal. Ancak bir Güney Kore firmasının, tüm dünya için yayınladığı bir videoda İngilizce aksanı kullanması? İşte bu, pek normal değil ve akıllara soru işaretleri getiriyor. Kimi sitelerde şu tür yorumlarla bile karşılaşmak mümkün: “Arka plan siyah olmasa, bu videoyu bir Apple reklâmıyla karıştırabilirsiniz.

Özellikle Galaxy S6’nın, tasarımsal açıdan iPhone 6 ve 6 Plus‘la benzerliklerine de dikkat çekilmişti. Samsung, elinde böyle böyle güçlü cihazlar varken kendi çizgisini çizmek yerine Apple’ın peşinden gitmeyi tercih ederse yazık olur diye düşünüyoruz. İnsanlara malzeme vermekten başka hiçbir işe yaramıyor zira bu yapılanlar.

Galaxy S6 Edge hakkında ayrıntılı bilgiyi şuradan alabilir; Samsung’un, Apple’ın yolundan gitmeye devam ettiğini gösterdiği iddia edilen söz konusu videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.