Samsung GearVR Geliyor! Samsung GearVR Geliyor!
Samsung’un sanal gerçeklik gözlüğü GearVR’ı sizlere daha önce de göstermiştik. Görünüş olarak Oculus Rift’i; çalışma prensibi olarak ise Google’ın Cardboard’unu andıran GearVR’ın piyasaya çıkış ve... Samsung GearVR Geliyor!

Samsung’un sanal gerçeklik gözlüğü GearVR’ı sizlere daha önce de göstermiştik. Görünüş olarak Oculus Rift’i; çalışma prensibi olarak ise Google’ın Cardboard’unu andıran GearVR’ın piyasaya çıkış ve fiyatı konusunda açıklamalar gelmeye başladı.

Samsung GearVR, yapılan açıklamalara göre yakında bizlerle olacak. Ne kadar yakında? Gelecek ayın ilk haftaları kadar diyeyim. Peki ya fiyat?

Yapılan açıklama, iki farklı Samsung GearVR’ın varlığını gösteriyor. Bunlardan biri, henüz gösterilmeyen bir Bluetooth uzaktan kumandayla geliyor ve fiyatı 250$. Tek başına gözlük versiyonu ise, kardeşinden 50$ daha düşük: 200$.

Tabi gözlüğün –en azından şimdilik– Galaxy Note 4 olmadan bir işe yaramadığını düşünürsek, fiyatlar biraz pahalı gelebilir kulağa. Bunun bir diğer sonucu, yani sadece Galaxy Note 4 uyumluluğundan bahsediyorum, farklı bundle’ların da önünü açması. Raflarda GearVR ile aynı kutuyu paylaşan Note 4’ler görebiliriz mesela.

Bu tür ürünlerin sadece haberini yapmaktan sıkıldık ama. Bir gelse de kurcuklasak

fragtist-ifa-samsung-gear-vrYiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.