SÖYLENTİ: Sony Xperia Z4’te Kafalar Karışık! SÖYLENTİ: Sony Xperia Z4’te Kafalar Karışık!
Biz “Sony Xperia Z3’ün Türkiye lansmanı yapılalı daha ne kadar oldu?” derken, Xperia Z4 hakkında pek çok söylenti gelmeye devam ediyor. Yalnız sıkıntı şu... SÖYLENTİ: Sony Xperia Z4’te Kafalar Karışık!

Biz “Sony Xperia Z3’ün Türkiye lansmanı yapılalı daha ne kadar oldu?” derken, Xperia Z4 hakkında pek çok söylenti gelmeye devam ediyor. Yalnız sıkıntı şu ki, ortaya atılan söylentiler bir hayli çelişkili (tek çelişmeyen kısım, cihazın 21MP’lik IMX 230 sensör kullanacağı).

Örneğin bir söylentiye göre cihaz, 5.4”lik 2560 x 1440 piksel ekrana ve Snapdragon 810 SoC’a sahip olacak; diğer bir söylentiye göreyse 5.2”lik ekran -yine 2560 x 1440 piksel- ile Snapdragon 805 SoC kullanan bir Z4 göreceğiz (Z4 deyince de aklıma BMW Z4 paralelinde NFS geliyor –Mert).

Ekran çözünürlüğü kısmını bilemeyiz de; Snapdragon 810’da yaşanan sıkıntılar nedeniyle cihazın, Snapdragon 805 kullanacak olması daha mantıklı gibi (Xperia Z4 için ilk etapta Snapdragon 810 düşünülmüş, ancak oluşan sıkıntıların ardından bundan vazgeçilmiş de olabilir). Çünkü Ocak ayının ilk haftalarında düzenlenecek olan CES’te tanıtılacak olan Xperia Z4’ün, tanıtımın hemen ardından satışa çıkması öngörülüyor imiş.

Neyse… Ocak ayı içerisinde ak koyun, kara koyun ortaya çıkacak nasıl olsa. Zaten artık tüm telefonlar birbirinin kopyası olduğu için çok da heyecanlanmaya gerek yok.

Not: Ana görsel Xperia Z3‘e aittir.

fragtist-xperia-z4Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.