Huawei’den Android Kısıtlamasına İlişkin Basın Açıklaması Huawei’den Android Kısıtlamasına İlişkin Basın Açıklaması
Huawei'den basında çıkan Android kısıtlamalarına ilişkin bir açıklama geldi. Ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz. Huawei’den Android Kısıtlamasına İlişkin Basın Açıklaması

Huawei’den basında çıkan Android kısıtlamalarına ilişkin bir açıklama geldi.

Bildiğiniz gibi Amerikan hükümetinin ülkede Huawei cihazlarını kısıtlama girişimleri sürüyor. En son Reuters’te yayınlanan bir özel habere göre, Google da bu yolda Huawei cihazlarına sunduğu Android desteğini kısma kararı aldı. Şimdi ise firmadan bu konuda bir basın açıklaması geldi.

“HUAWEI, Android’in dünyadaki gelişimine ve büyümesine önemli katkılarda bulunmuştur. Android’in en önemli küresel iş ortaklarından biri olarak hem kullanıcılara hem de sektöre fayda sağlayan bir ekosistem geliştirmek için açık kaynaklı platformlarıyla yakın bir şekilde çalışmaktadır.

HUAWEI, tüm dünyada bugüne kadar satılan ve halihazırda stokta bulunan tüm HUAWEI ve Honor akıllı telefon ve tablet ürünleri için kullanıcılarına güvenlik güncellemeleri ve satış sonrası hizmetler sunmaya devam edecektir.

Dünya çapında tüm kullanıcılara en iyi deneyimi sunmak amacıyla güvenli ve sürdürülebilir bir ekosistem kurmaya devam edeceğiz.

Ayrıca referans için Google ve Android’den gelen açıklamaları sizinle paylaşmak isteriz:

Google:

“Kanuna uyuyor ve sonuçları gözden geçiriyoruz. Hizmetlerimizin kullanıcıları için Google Play ve Google Play Protect’teki güvenlik korumaları mevcut HUAWEI cihazlarında çalışmaya devam edecek.”

Android:

“ABD hükümetinin son eylemlerine uymak üzere attığımız adımlarla ilgili olarak HUAWEI kullanıcılarından gelen sorulara istinaden, ABD hükümetinin tüm gereksinimlerine uymakla birlikte, tüketicilerin halihazırda kullanmakta olduğu mevcut cihazlarda Google Play ve Google Play Protect’in güvenliği gibi hizmetlerin çalışmaya devam edeceğini garanti ederiz.”

Başka Pasaporta IMEI Kaydetme Dönemi Kapandı