Huawei Mate 30 Pro DxOMark Fotoğraf Skoruyla Dikkat Çekti Huawei Mate 30 Pro DxOMark Fotoğraf Skoruyla Dikkat Çekti
Huawei Mate 30 Pro, SuperSensing Cine kamerası ile DxOMark'tan en yüksek puanı aldı. Ayrıntılar haberimizde. Huawei Mate 30 Pro DxOMark Fotoğraf Skoruyla Dikkat Çekti

Huawei Mate 30 Pro, SuperSensing Cine kamerası ile DxOMark’tan en yüksek puanı aldı.

Huawei Mate 30 Pro kamera sistemi ile DxOMark’tan en yüksek puanı aldı. Telefonun SuperSensing Cine kamerası, fotoğraf kalitesinde 131, toplamda ise 121 puan alarak listeye birinci sıradan girdi.

DxOMark sitesinin, Mate 30 Pro’nun fotoğraf performansı hakkında yaptığı yorum şöyle: “Genel DxOMark kamera puanı 121 olan Huawei Mate 30 Pro, akıllı telefon kamera sıralamasının yeni lideri. Bu liderlik büyük ölçüde, önceki liderin tam 5 puan fazlasını almayı başaran, olağanüstü fotoğraf çekiminden kaynaklanıyor.”

Mate 30 Pro, 40 MP Cine Kamera, 40 MP SuperSensing Kamera, 8 MP Telefoto Kamera ve 3 Boyutlu Derinlik Algılama Kamerasıyla dörtlü sisteme sahip. SuperSensing Cine Kamera, ileri teknoloji kameralarla rekabet eden bir çift ana kamera sistemi. Cine Kamera, genişletilmiş dinamik aralığa sahip 4K / 60fps, 7680 fps’de ultra yavaş çekim, video çekimi için 51200 ISO değerinde yüksek ISO değeri özelliklerine sahip olan, 1 / 1,54 inçlik bir sensör boyutuna sahip. Ayrıca 4K Düşük-Işık Ultra-Geniş zaman atlamalı videoyu destekliyor.

Mate 30 Pro ayrıca kayıt sırasında bokeh özellikleri sunuyor. Ek olarak, çift kamera sisteminin ikincisi, ISO 409.600 değerinde yüzde 40 daha fazla ışık alan 1 / 1,7 inç HUAWEI SuperSensing Cine Kamera olarak konumlanıyor.

8 MP HUAWEI Telefoto Kamera 3x optik zoom, 5x hibrit zoom ve 30x dijital zoom sunuyor. Optik Görüntü Sabitleme (OIS) + AI Sabitleme (AIS) ve 3D Derinlik Algılama özellikleri de dikkat çekiyor. Ön yüze bakan 3D Derinlik Algılama Kamerası, özçekimler ve portreler için doğru alan derinliği bilgileriyle bokeh efektleri sunuyor.

Samsung, Galaxy Note10 Aksesuarlarını Satışa Sundu