Nokia 2.2 Yapay Zeka ve En Güncel Android’le Geliyor! Nokia 2.2 Yapay Zeka ve En Güncel Android’le Geliyor!
Yapay zeka ile desteklenen ve tek düğmeye basılarak ulaşılabilen Google Asistan özelliklerini uygun fiyata sunan yeni Nokia 2.2 duyuruldu. Nokia 2.2 Yapay Zeka ve En Güncel Android’le Geliyor!

Çok yönlü yapay zeka ile desteklenen az ışıkta görüntüleme ve tek düğmeye basılarak ulaşılabilen Google Asistan özelliklerini erişilebilir fiyatlarla sunan yeni Nokia 2.2 duyuruldu.

Telefon, sade tasarımlı bir ön kameraya sahip 5,7 inçlik ekranla geliyor. Nokia 2.2, en güncel Android deneyimini sunmayı amaçlayan Android One programının parçası olarak üretilen ilk 2 serisi Nokia akıllı telefonu. Android 9 Pie ile satışa sunulan telefon, Android Q’ya hazır ve iki yıl boyunca işletim sistemi yükseltmeleri alacak. Ayrıca üç yıl boyunca her ay güvenlik güncellemeleriyle tüm yeniliklere erişim fırsatı da sunacak telefon.

HMD Global CPO’su Juho Sarvikas, şunları söyledi: “Nokia 2.2 ile en iyi yapay zeka deneyimini daha önce hiç olmadığı kadar fazla kişiye sunuyoruz. Canlılık algılamasına sahip biyometrik yüz kilidi, yapay zekâ görüntüleme, Google Lens ve Google Asistan gibi özelliklerle etkileşim şeklini kökünden değiştirmeyi hedefliyoruz. Nokia 2.2, Android One ailemize katılıyor. Ve tüm Nokia akıllı telefonlar gibi daha uzun süre yeni kalan bir deneyim sunuyor. Yeni model iki yıl boyunca işletim sistemi güncellemelerini ve üç yıl boyunca aylık güvenlik güncellemelerini garanti ediyor. Nokia 2.2, Android Q’ya da hazır ve her gün daha iyi bir deneyim sunacak.”

Yapay zekâ ile desteklenen az ışıkta görüntüleme

Çok yönlü yapay zekâ özelliğini uygun fiyatla sunan Nokia 2.2, yeterli ışığın olmadığı zorlu durumlarda bile detaylı fotoğraflar çekebiliyor. Kamera aynı anda birçok görüntü alıyor ve gelişmiş algoritmalar yoluyla daha fazla ışık, detay ve daha az parazit içeren tek bir görüntü ortaya çıkarıyor. HDR fotoğraflar her bir karede çok daha fazla dinamik aralık ile canlı renkler yakalıyor. Dikkatinizi esas odak noktasına çeken Colour Pop, tek renkli fotoğrafları tam renkli hale getiren Colourise ve en iyi selfie için doğal güzelliğinizi vurgulayan Beautify gibi yapay zekâ ile desteklenen Google Fotoğraf özellikleri de var.

Ayrıca tüketiciler “yüz kilidi” ve Google Lens ile en yeni teknoloji trendlerine de erişiyor. Telefon, kilidini çaba harcamadan açmayı sağlayan biyometrik yüz kilidi özelliğine sahip. Yapay zekayla yönlendirilen yüz kilidi, isabetli ve sahtekarlığı önleyecek bir deneyim için derin öğrenme algoritmalarını kullanıyor. Google Lens gözle görülenleri aramaya olanak tanıyor. Bu sayede beğenilen bir ürün görüldüğünde nasıl satın alınacağını öğrenmek için kamerayı ürüne doğru çevirmek yeterli. Benzer şekilde kamerayı bir albüm kapağına doğru çevirerek yeni müzikler keşfedip ve bunları Spotify gibi hizmetler üzerinden dinlemek de mümkün.

Nokia 2.2 ayrıca modern bir selfie kamerasına sahip olmasının yanı sıra kenardan kenara ekranıyla cep boyutunu muhafaza ediyor. 5,71 inç HD+ kenardan kenara ekran, telefonun hem tek elle kullanılacak kadar kompakt kalmasını hem de büyük bir ekran sunmasını sağlıyor. 400 nit parlaklığa sahip ekran daha canlı bir görüntüleme deneyimi sunuyor. Telefon, pil optimizasyonu için tasarlanmış dört çekirdekli MediaTek A22 CPU yonga setinin gücü ile de destekleniyor.

Nokia 2.2, değiştirilebilir Nokia Xpress-on kapakları sayesinde kişiselleştirilmiş akıllı telefon stilini geri getirerek hayranlara kendilerini ifade etme imkanı veriyor. Kapaklar size canlı bir renk yelpazesinde şık ve parlak bir görünüm sunmak için aynı nano yapılı kaplamayı kullanıyor.

Google Asistan

Nokia 2.2, Google Asistan’a ayrılmış özel bir düğme ile Google Asistan’ın en iyi yönlerini bugüne kadar sunduğumuz en düşük fiyatla sunuyor. Google Asistana sorular sorup, yol tarifi almak, arama yapmak ve daha önce hiç olmadığı kadar hızlı şekilde bir şeyler yapmasını söylemek kolaylaşıyor. Düğmeye bir kez basıldığında Google Asistan’a hızlı erişim sağlanırken, uzun basıldığında ise daha fazla istek ve çoklu görevler gerçekleştirmek mümkün.

Nokia 3 Artık Android 9 Pie ile Çalışıyor!