Tunçmatik EnergyCard 900 Powerbank İncelemesi Tunçmatik EnergyCard 900 Powerbank İncelemesi
Elektrik denen şey şebekede durduğu gibi durmuyor pillerde efendim. Telefonla iki oynarsanız hemen bitiveriyor şarjı. Modern adamın en büyük problemi bu diyebilir miyiz? Kota... Tunçmatik EnergyCard 900 Powerbank İncelemesi

Elektrik denen şey şebekede durduğu gibi durmuyor pillerde efendim. Telefonla iki oynarsanız hemen bitiveriyor şarjı. Modern adamın en büyük problemi bu diyebilir miyiz?

Kota denen bir diğer illet daha var gerçi; ancak bizim şimdiki konumuz, biten şarjlar ve bu şarjların zamanından önce bitmesini engellemek için yapabileceklerimiz. Ne mi yapabiliriz? Mesela bir Powerbank satın alabiliriz! Peki ya bu powerbank (ya da taşınabilir pil de diyebilirsiniz), cüzdanımıza sığacak kadar küçük ve son derece de hafifse? Tüm bunların yanı sıra herhangi bir kablo taşıma zorunluluğu da sunmasa… Nasıl olurdu?

Tunçmatik EnergyCard 900, tam da bu sorunun cevabı. Peki nasıl olurmuş? Tasarımdan başlayalım anlatmaya; sonuç ufak ufak çıkacak ortaya.

fragtist-inceleme-tuncmatik-energy-card-6

TASARIM
Bir kredi kartından birkaç milim daha en ve boya sahip olan cihazın kalınlığı 7,4mm; ağırlığıysa sadece 50gr.

Yanlara ve köşelere doğru incelen karbonfiber desenli kasa, oldukça şık diyebiliriz. Alt kısmında 900mAh kapasiteli pili doldurmak için gerekli olan microUSB girişi bulunan EnergyCard 900, bu girişin yanındaki ufak tuş ile şarj işlemine başlıyor. Bu tuşa bir kere dokunduğunuzda da, 4 adet mavi LED, size pilin yüzde kaçının dolu olduğunu ve şarj durumunu gösteriyor. Ancak şunu da belirtelim: Bu LED’lerin dördüncüsü, pil dolduğunda da şarj esnasında yanıp sönmeye devam ediyor; yani “Bu daha şarj oluyor herhalde.” diye beklemeyin saatlerce 2 – 3 saatte şarj dolumu sona eriyor. Benden size bir tavsiye. (:

Ürünün alt kısmında da, tamamen saklanmış şekilde ve anca bir işaret parmağı uzunluğunda bir microUSB kablo bulunuyor (Lightning’li versiyon da var). Bu, cüzdanda taşınabilirlik ve boyut açısından bir artı elbette; ancak atıyorum, iPhone’unuzla Jabra SportRox Wireless’ınız için aynı anda bu cihazı kullanamıyorsunuz (bunun için, microUSB’li versiyonla birlikte bir Lightning Port dönüştürücü kullanabilirsiniz). Bende çılgın gibi powerbank olduğundan herhangi bir sıkıntı yaşamadım; hatta son çare olarak bu ürüne başvurdum. Ve ciddi ciddi kendisini cüzdanımın bozuk para kesesinde saklıyorum. Hiç de sıkıntı çıkarmıyor sağolsun.

fragtist-inceleme-tuncmatik-energy-card-7Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.