Twitter, Uygulama Reklamlarını “Genişletiyor”! Twitter, Uygulama Reklamlarını “Genişletiyor”!
Dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri olan Twitter, akış sayfasında büyük boyutlarda uygulama reklamları göstermeye başladı. Bundan böyle Twitter’da, eş dost tweet’lerinin yanında kocaman... Twitter, Uygulama Reklamlarını “Genişletiyor”!

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri olan Twitter, akış sayfasında büyük boyutlarda uygulama reklamları göstermeye başladı. Bundan böyle Twitter’da, eş dost tweet’lerinin yanında kocaman reklamlar görürseniz şaşırmayın deriz.

Twitter uygulamasını yüklediğiniz mobil cihazınızın ekran boyutuna göre reklamlar, çok büyük bir alan kaplayabiliyor (maşallah, nal gibi reklam çıkıyor karşımıza -Mert). Bu konuda yapacak bir şey yok malesef. Reklamları slayt şeklinde olduğundan, sağa/sola çekerek diğer uygulamalara da ulaşabiliyor; dilersek doğrudan kurabiliyoruz da. Bu, Facebook’tan aşina olduğumuz bir şey aslında. O nedenle kullanım deneyimini çok etkilemeyebilir belki, denemek lâzım.

silikonvadisi-twitter-logo

Facebook aşinalığının yanı sıra bu reklamlara kolay alışmamızı sağlayacak bir diğer şey de, aslında yeni olmamaları. Malumunuz, Twitter uzunca bir süredir reklamlara yer veriyor. Ancak bunlar, düz tweet şeklinde metinler. “Önerilen Uygulamalar” olarak isimlendirilmiş bu yeni reklamlar ise, tanıtım kartları şeklinde bir tasarıma sahip. 24 saatten daha az bir süre önce piyasaya çıkmış bu kartlar, platformun bu yeni tarzı denemeye aldığının göstergesi. Kısacası eğer karşılaşmadıysanız bile, er ya da geç bu uygulama kartlarıyla tanışacaksınız. Sizi bilmeyiz; ancak kimi kullanıcılar, Twitter’ın bu adımından şimdiden rahatsız olmuş durumda.

Mart 2006 yılından beri hayatımızda olan sosyal medya platformu Twitter, şu anda 284 milyonu aktif olmak üzere 500 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Web sürümü, iOS ve Android’in yanı sıra, Windows Phone 8.1, Windows 8.1 ve BlackBerry OS 10 gibi işletim sistemlerinde de Twitter uygulamalarına rastlamak mümkün.

Sosyal medya platformunun 2014 yılı ile ilgili paylaştığı videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.