Vodafone, Türkiye’de ISO 22320’ye Geçen İlk Teknoloji Şirketi Oldu! Vodafone, Türkiye’de ISO 22320’ye Geçen İlk Teknoloji Şirketi Oldu!
Vodafone, afet koşullarında kesintisiz iletişim sağlayabilmek için yaptığı çalışmaları ISO 22320 standardı ile tescilledi. Vodafone, Türkiye’de ISO 22320’ye Geçen İlk Teknoloji Şirketi Oldu!

Vodafone, olası afet koşullarında kesintisiz iletişim sağlayabilmek için yaptığı çalışmaları uluslararası ISO 22320 Acil Durum Yönetimi Standardı ile tescilledi. Firma böylece Türkiye’de ISO 22320 standardına geçen ilk teknoloji şirketi oldu.

Konu hakkında bir değerlendirme yapan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Karaçay, şunları söyledi: “Vodafone olarak, her koşulda iletişim sağlamak için tüm önlemleri alıyoruz. Her yıl AFAD ile ortak ve şirket içinde afet ve acil durum tatbikatları gerçekleştiriyoruz. Ülkemizde gerçekleşen afetlerin yaratabileceği iletişim kesintisinin önüne geçebilmek amacıyla çalışıyoruz.

Bu yıl ise aldığımız önlemlerin dünya standartlarında olduğunu belgeleyen ISO 22320 Acil Durum Yönetimi Standardı için harekete geçtik. Uluslararası denetimden başarıyla geçerek, sadece Türk telekomünikasyon sektöründe değil, Vodafone Grubu genelinde de bu sertifikayı almaya hak kazanan ilk şirket olduk. Firma olarak, müşterilerimize kesintisiz iletişim sağlamak üzere uluslararası standartlarda hizmet vermeye devam edeceğiz.”

Vodafone, bünyesinde ayrıca Arama Kurtarma Takımı kurarak olağanüstü durumlara karşı hazırlanıyor.

Huawei’den Dünyanın İlk 5G Çipseti: Kirin 990