Yahoo Livetext’i Hemen İndirin! Yahoo Livetext’i Hemen İndirin!
Birkaç aydır Hong Kong ve Tayland'da, geçtiğimiz ay da ABD'de kullanıma açılan Yahoo Livetext, tüm dünyada Android ve iOS'li cihazlar için yayınladı. Yahoo Livetext’i Hemen İndirin!

Birkaç aydır Hong Kong ve Tayland’da, geçtiğimiz ay da ABD’de kullanıma açılan Yahoo Livetext, tüm dünyada Android ve iOS’li cihazlar için yayınladı. Peki uygulamanın özelliği ne?

Şu: Livetext, görüntü ve metni bir araya getiren bir uygulama. Yani mesajlaşırken arkadaşımızı görebiliyoruz, ancak sesini duyamıyoruz. İlginç bir birleşim gibi duruyor; ki pek çoğumuzun Windows Live Messenger’dan alışık olduğu da bir şey (mikrofonsuz kameralarımızla. :)). Livetext’i şu an için eşsiz yapan şey de, sahip olduğu bu konsept zaten.

Konsept eşsiz de, insanlar bu uygulamayı neden kullansın? Yahoo ürün yönetim departmanının başındaki isim, Arhun Sethi, TechCrunch’a verdiği açıklamada bu duruma şöyle bir açıklama getirmiş: “Bu, iletişimi daha basit ve daha az stressiz hâle getiren bir şey. Arka plan gürültüsü ile hiçbir şekilde haşır neşir olmamak bile çok rahatlatıcı.”

Sethi böyle düşünüyor olabilir; ancak yine de Livetext’in piyasada tutunması sanki biraz zor gibi. Eh, onu da zaman gösterecek. Yahoo’nun ücretsiz sohbet uygulamasını, Google Play Store ya da AppStore’dan indirebilirsiniz.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.