Yeni iPhone’ların Tanıtılacağı Tarih Belli Oldu! Yeni iPhone’ların Tanıtılacağı Tarih Belli Oldu!
Apple'ın yeni iPhone ailesi olan iPhone 6S ve 6S Plus'ı tanıtacağı etkinliğin tarihi belli oldu. Gelen bilgilere göre firma, yeni telefon ailesini... Yeni iPhone’ların Tanıtılacağı Tarih Belli Oldu!

Yakın zamanda internet sitesini güncelleyen ve ürün sayfalarıyla mağazayı bir araya getiren Apple’ın yeni iPhone ailesi ne zaman tanıtılacak? Detaylar haberimizde!

Gelen bilgilere göre firma, yeni telefon ailesini 9 Eylül’de gerçekleştireceği etkinlikle kullanıcıların beğenisine sunacak. Yeni iPhone’ların yanı sıra Apple TV ve yenilenmiş iPad’lere de sahne olacağı belirtilen etkinlik, San Fransisco’da gerçekleştirilecek.

fragtist-haber-iphone-6

Dayanıklılığın artırılması amaçlı biraz daha kalın olması beklenen yeni iPhone’lar, ilk olarak Watch ile tanıtılan; sonrasında ise yeni Macbook’ta kullanıldığını gördüğümüz Force Touch özelliğine de sahip olacaklar. En azından söylentiler bu yönde. Apple A9 çipiyle gelecek olan mobil cihazlardaki değişim, iPhone 5S’ten iPhone 6/6 Plus’a geçişteki kadar dramatik olmayacak.

iPhone 6S ve 6S Plus ismini taşıyacağı belirtilen alüminyum kasalı modellerin yanı sıra, plastik kasalı bir iPhone 6C’nin; ya da 4″lik yeni bir iPhone’un gelip gelmeyeceği de merak konusu. Bunu da zaman gösterecek.

fragtist-haber-apple-tv-design

Yeni Apple TV’lerin ise daha ince ve daha güçlü olacağı belirtiliyor. Apple A8 SoC‘unu kullanacak olan cihaz, sızıntılara göre TouchID’li ve geliştirilmiş bir kumandayla gelecek. Apple TV’ye Siri desteğinin ekleneceği söylentilerinin dolaştığını da belirtelim. Homekit’in merkezi hâline geldiğinden bu cihaz, Apple için her zamankinden daha büyük bir önem taşıyor diyebiliriz.

Güncelleştirilmesi beklenen iPad’lere yeni bir “Pro” modeli eklenecek mi, onu da zaman gösterecek. Şimdilik beklemekten başka yapacak bir şey yok elimizde.

Force Touch özelliğine sahip olan yeni Macbook’un tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.