YotaPhone’a “Gazlama”! YotaPhone’a “Gazlama”!
Rusya'dan gelen ve son derece ilginç tasarımıyla dikkatleri hemen üzerine çeken YotaPhone hakkında The Guardian tarafından ilginç bir iddia gündeme geldi. YotaPhone’a “Gazlama”!

Rusya’dan gelen ve son derece ilginç tasarımıyla dikkatleri hemen üzerine çeken YotaPhone hakkında The Guardian tarafından ilginç bir iddia gündeme getirildi. Öncelikle YotaPhone’un ne olduğundan bahsedelim isterseniz.

Geçtiğimiz Şubat ayında ikincisi tanıtılan YotaPhone’un sahip olduğu ilginç özellik, iki farklı ekrana sahip olması. YotaPhone 2 Ön yüzünde 5”lik 1080p AMOLED bir ekrana sahip. Cihazın asıl özelliğiyse arkasında bulunan 4,7”lik e-ink dokunmatik ekran. Bu ekran, cihazın şarjından çok çok az götürerek bize temel bildirimleri vs. veriyor (görselde gördüğünüz gibi). Oldukça yaratıcı ve pratikte çok işe yarayabilecek bir özellik olduğunu söylememiz gerek. Cihazın fiyatı ve oldukça iyi olan donanım özellikleri için de şu adresi ziyaret edebilirsiniz.

144 x 69.5 x 8.9mm boyutlarındaki telefon, siyah ve beyaz renk seçeneklerine sahip ve 140gr ağırlığında. Şimdi de The Guardian’ın haberine gelelim. Habere göre YotaPhone adına çalışan bir troll-ordusu oluşturulmuş durumda. Bu ordu, çeşitli forum ve bloglarda YotaPhone’u övüyor; bunu da, hükümetin söylemlerine paralel olarak batıyı ve hükümetlerini yererek yapıyor. Bunun, devlet eliyle yapıldığı da gelen diğer bilgiler arasında.

Bu troller, gelen bilgilere göre bu işi resmi olarak yapmıyorlar ve el altından her ay 800$ para alıyorlar. İyi iş.

Elbette bu bilgilerin de kesinliği konusunda herhangi bir şey söyleyemeyiz. Bir taraf bir işler karıştırıyor ama hangisi bilemeyiz. O nedenle en temizi, telefonun tanıtımını izlemek. Buyrun.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.