Corpse of Discovery İncelemesi Corpse of Discovery İncelemesi
Uzayda, birden çok uzak gezegenlerde mahsur kalmış bir astronotun mücadelesini anlatan Corpse of Discovery, macera türünü farklı bir şekilde sunuyor. Detaylar incelememizde. Corpse of Discovery İncelemesi

Egzotik gezegenlerin düşük yerçekiminde hoplayıp zıplarken, bir yandan da keşif yapmayı ister misiniz? Bunları vadeden Corpse of Discovery’nin incelemesi sizlerle.

Küçüklüğümden beri uzay bilimine olan merakım ve ilgimden dolayı bu konuları işleyen oyun ve filmleri elimden geldiğince takip etmeye çalışmışımdır. Özellikle son zamanlarda beyazperdeye giren Yerçekimi ve Yıldızlararası gibi kaliteli yapımlar uzayın ne kadar tehlikeli ve bir o kadar da keşfe hazır olduğunu gözler önüne sermişti. Corpse of Discovery de böyle bir oyun, fakat bu sefer uzay boşluğunda değil birbirinden farklı gezegenlerde keşif yapıyoruz.

Oyun, ismini 19. Yüzyılda bitkiler, hayvan yaşamı ve coğrafya üzerinde çalışma yapmak üzere ABD’de kurulan bir keşif takımından alıyor. Bu takımın görevi hem bilimsel hem de ticariydi. Oynayacağımız oyunun konusu da hemen hemen aynı. Bir şirket çalışanı olarak gezegenlerdeki çevresel ortamı, iklimi, fiziki koşullarıyaşam formlarını incelemek görevimiz ve görevi tamamladıktan sonra da karakterimiz ailesinin yanına dönmek için can atıyor.

Oyun fragmanınından da anlaşılacağı üzere işler maalesef hiç de umduğumuz gibi gitmiyor. Nedense her zaman uzayda her şeyin ters gitmesi olağan bir durum. Oyunu açınca direk bu durumla ilgili Corps of Discovery şirketinin, görevdeki astronotla iletişimi kaybettiklerini belirten bir video ile karşılaşıyoruz. Daha sonrasında da o astronot olarak, kurtarma ekibinin yolda olduğu umuduyla göreve devam ediyoruz. Bir mesaj kaydı, bu görevin son görevimiz olduğunu ve bundan sonra büyük bir mal varlığı içerisinde ailemizle birlikte çok rahat bir emeklilik hayatı yaşayacağımızı söylüyor.

Oyundaki uzay aracının iç tasarımı çok başarılı, etrafta gezebiliyor ve bilgisayar gibi nesnelerle etkileşime girebiliyorsunuz. Ana bilgisayardan görevle ilgili ayrıntılı bilgi aldıktan sonra uzay kıyafetini giyip keşfedilmemiş gezegene ilk ayak basan kişi olarak tarihe geçmeye hazırız.

fragtist - corpse of discovery

İlk görev öncei uzay aracındaki yaşam mahalli.Fatih Eş

Çocukluk yıllarını TNT2’li bilgisayarında Quake, Soldier of Fortune ve Carmageddon gibi başyapıtları oynayarak geçirdi. Melodeath ve Power Metal ise hayatının vazgeçilmezi. Astronomi, bilim - kurgu ve teknoloji meraklısı şahsiyet.