Need for Speed PC İncelemesi Need for Speed PC İncelemesi
Need for Speed sonunda PC platformunda yerini aldı. Biz de lastikleri PS'dan sonra bir de PC'de yaktık! Peki, PC için geç çıkarılmasına ne demek... Need for Speed PC İncelemesi

Need for Speed, araba yarışı oyunu dediğim zaman neredeyse herkesin aklına ilk gelen isim. Kasım ayında PS4 için çıkışını yaptığında bir saniye durmamış hemen başına geçmiştim. Şimdi ise, tam dört ay sonra PC platformunda yerini aldı. (Ulan EA, dört ay ne arkadaş? Hiç çıkartmasaydın.) Benzer bir durumu hatırlarsanız Rise of The Tomb Raider‘da da yaşamıştık. Hatta ilk başta Lara için durum daha da kötüydü. En az 6 ay sonra çıkacaktı da 2 ay sonra mı ne çıkarttılar PC’ye geri adım atıp. Ancak NFS’den bu adımı göremedik ve dört ay bekledik.

Neyse efenim, serinin son oyunu olan bu oyunda ilk dikkat çeken tabii ki grafikler olmuştu. İzlediğimiz videolar, gördüğümüz screenshotlar ağızımızın suyunu akıttı. PS4 versionunda downgrade olmadığını ancak o fotorealistik araçları göremediğimi söylemiştim. PC versiyonda grafikler gözüme çok daha iyi göründü oyunu 3440×1440 olarak oynadım, tüm ayarları en üst seviyeye çektim. Nasıl göründüğünü aşağıdaki screenshotlardan görebilirsiniz. Açıkçası benim açımdan oldukça tatmin ediciydi.

Ayrıca belirtmem gerekiyor PS4 versiyonunda denk geldiğim nadir frame drop sorunu ile bu sefer karşılaşmadım. Oyun Frostbite 3 motoru ile geliştirildiği için araçların yanında çevre detayları da tabii ki inanılmaz güzel görünüyor. Genel olarak yolların hatta çevrenin ıslak olması gecenin karanlığını aydınlatan şehir ışıklarının muhteşem yansıması ile birleşince gözlerimiz kamaşıyor. (Çok güzel görünüyor olm valla bak!)

Fragtist_Need_for_Speed_2016_ss (6)Sonat Samir

Herşey 1993 senesinde arcade salonunu keşfetmesi ile başladı. Daha sonra eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.