Star Trek Bridge Crew PS4 VR İncelemesi Star Trek Bridge Crew PS4 VR İncelemesi

Star Trek Bridge Crew PS4 VR İncelemesi

HaberİncelemelerOyun HaberleriOyun İncelemePlayStationVideoVirtual Reality 5 Haziran 2017 15:16 Ceyda Doğan Karaş

Star Trek severler buraya, sizi oldukça ilginç bir VR deneyimine davet ediyoruz. Star Trek Bridge Crew oynanış videomuz incelememizde. Star Trek Bridge Crew PS4 VR İncelemesi

VR konusu son zamanlarda birçok alanda karşımıza çıkıyor. Özellikle video oyunlarında sık sık Virtual Reality (VR) yani Sanal Gerçeklik konusu, sürekli gündemde. Bazı oyunlar gerçekten başarılı bir iş çıkartırken ve oyuncuya maksimum eğlenceyi sağlarken, bazıları sırf VR etiketini alabilmek için ortaya çıkmış. Star Trek Bridge Crew ise bu kategoride raflarınızda yer alması gerekenler arasında yer alıyor. 

Star Trek Bridge Crew, eğlence faktörüne odaklanan ve simülasyon türünde bir oyun. Hem PC hem de PS4 platformlarını destekleyen VR başlıklarında oynanabiliniyor. Koltuğunuza kurulup, uzayın güzellikleri arasında kaybolmak istiyorsanız, istediklerinizin çoğunu da karşılıyor. 

Oyunumuz, bizi Star Trek evrenine davet ediyor. Sanal gerçeklik teknolojisinin kattıklarının yanında, dilersek arkadaşlarımızla bu eğlenceyi iki katına çıkartabiliyoruz. Red Storm’un geliştirdiği oyunumuzda U.S.S. Aegis ile seyahat ediyoruz. Görevimiz ise Vulkan halkına yaşayabilecekleri bir yer bulmak. Halkın neredeyse tamamı yok olmuş durumda ve tek görevimiz, yaşanacak yer bulmak değil; aynı zamanda uzayda yardıma ihtiyacı olanlara el uzatmak. Trench’te keşif yapabiliyoruz ancak Klingon İmparatorluğu’na da dikkat etmemiz gerekiyor. Klingon gemileri kimi zaman sıkıntı çıkartabiliyor ve Federasyonun planları karşısındaki en büyük tehdit.

Oyunda, geminin kaptanı biziz ancak dilersek dümene geçebiliyor, taktisyen olabiliyor veya çarkçı olarak farklı görevleri yerine getirebiliyoruz. Kısacası sadece kaptan koltuğuna oturup, emirler yağdırmaktan hoşlanmayın, biraz aksiyona dalayım diyorsanız; Star Trek Bridge Crew’de bu da mevcut.

Oyun, tek kişilik hikayesinin yanında co-op moda da sahip. Bu da aslında işin en tatlı kısmı. Arkadaşlarımızda bize verilen düzinelerce görevi yapabiliyoruz. Tabii ki her VR oyunu gibi Star Trek Bridge Crew de aynı kadere sahip; uzun süreli oynanışta sıkıcı olabiliyor. Uzun süreli oynanıştan kastım, tabii ki hikaye modu değil. Zira oyunun hikaye modu oldukça kısa ve bu da bizi VR sahibi bir arkadaşımız yoksa, uzay boşluğunda sallantıda bırakıyor. 

Star Trek severlerin tanıdık melodilere eşlik edeceği ve evrenine de muhtemelen bayılacakları Star Trek Bridge Crew, basit oynanışın altında eğlenceyi garantiliyor. Ancak eğer yalnızsanız, paranızı hangi oyuna harcamanız gerektiğini tekrar düşündürüyor. Meraklıları için oynanış videosunu aşağıda inceleyebilirsiniz.

Star Trek: Bridge Crew’dan Atılgan Videosu ve Yeni Ekran Görüntüleri
FRAGTİST DEĞERLENDİRME

7.5 / 10

PS4 VR sahibiyseniz ve VR sahibi bir arkadaşınız da varsa paranıza kıymaktan korkmayın. Uzay boşluğunda kaptan sizsiniz ve her şey sizin kontrolünüz altında.
VR Kullanımı çok başarılı
Star Trek severlerin muhtemelen bayılacağı detaylar
Co-op modu
Görsel anlamda oldukça tatmin edici
Hikaye modu fazla kısa
Tek başınıza bir süreden sonra sıkabilirsiniz
Oynanış, bazılarınıza göre fazla basit kalabilir


Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.