Viveport Windows Karma Gerçeklik Başlıklarına Destek Vermeye Başlıyor Viveport Windows Karma Gerçeklik Başlıklarına Destek Vermeye Başlıyor
VIVEPORT, 5 Haziran tarihinden itibaren Windows Karma Gerçeklik (WMR) başlıklarına resmi olarak destek vereceğini duyurdu. Viveport Windows Karma Gerçeklik Başlıklarına Destek Vermeye Başlıyor

Global VR platformu, abonelik hizmeti ve uygulama mağazası VIVEPORT, 5 Haziran tarihinden itibaren Windows Karma Gerçeklik (WMR) başlıklarına resmi olarak destek vereceğini duyurdu. Windows Karma Gerçeklik başlıklarına sahip olanlar Viveport mağazasındaki WMR uyumlu tüm içerikleri indirebilecek ve Viveport’un limitsiz abonelik hizmeti olan Viveport Infinity’ye erişebilecek.

Viveport’ta özel olarak seçilmiş 1700 farklı içerik bulunuyor. Bunların 600’ü Viveport Infinity’de yer alıyor. İlk etapta 200’den fazla Infinity içeriği Windows Karma Gerçeklik başlıklarıyla uyumlu olacak. Böylece WMR başlığı sahipleri 5 Haziran’dan başlayarak abonelik hizmetinden yararlanabilecek. Windows Karma Gerçeklik desteği ile geliştiriciler Viveport içeriklerini daha fazla kişiye ulaştırabilecek.

“Bu yaz Viveport, HTC VIVE ailesi, Oculus Rift ve Oculus Rift S’den sonra Windows Mixed Reality ve Valve Index ile birlikte önde gelen tüm PC VR cihazlarına destek vermiş olacak,” diyen Viveport Başkanı Rikard Steiber, sözlerini şöyle sürdürdü: “Söz konusu VR içerikleri denemek ve keşfetmek olduğunda, Viveport Infinity tüm üyelerine benzersiz fırsatlar ve seçenekler sunuyor.Buna ek olarak, Viveport geliştiricilerinin içeriklerinden gelir elde etmelerini sağlamak için onları daha fazla kişiyle bir araya getiriyor.”

“Müşterilerimizin Viveport Infinity ile en iyi VR içeriklerinden bazılarına uygun fiyatlarla erişebilecek olması bize heyecan veriyor,” diyen Microsoft Karma Gerçeklik Direktörü Dan Newell, sözlerini şöyle tamamladı: “Viveport’a Windows Karma Gerçeklik desteği eklemek VR ekosistemini hem kullanıcılar hem de geliştiriciler için güçlendirecektir.”

WMR uyumlu başlıklar arasında Acer, HP, Asus, Dell, Lenovo ve Samsung yer alıyor.

Viveport Infinity

Platformdan bağımsız ve limitsiz ilk VR abonelik servisi olan Viveport Infinity, VR dünyasının vadettiklerini keşfetmeye başlamak için ideal. Ayda 12,99 dolar veya yıllık abone olunduğunda daha az ücretle Viveport Infinity, popüler ve bağımsız VR içeriklerine uygun fiyatla erişim sağlıyor. Windows Karma Gerçeklik başlıklarıyla uyumlu yüzlerce içerik sunan Viveport Infinity, binlerce dolar tasarruf etmenizi sağlıyor.

Viveport Infinity’ye her ay yeni içerikler eklendikçe arşiv de sürekli genişliyor. Binary Mill’den RUSH ve Gun Club VR, Phaser Lock Interactive’den Final Assault ve Shell Games’ten I Expect You To Die gibi popüler içerikler geçtiğimiz ay Viveport Infinity arşivine eklenerek servisin sunduğu değeri artırmayı sürdürdü.

Buna ek olarak, Windows Karma Gerçeklik kullanıcısı olan Viveport Infinity üyeleri özel avantajlardan da yararlanabilecek. Viveport Infinity üyeleri; Viveport Video’daki üst düzey içerikler, aylık kuponlar, hafta sonu teklifleri ve ücretsiz içerikler gibi avantajlara kavuşuyor.

Geliştiricilere yönelik avantajlar

Viveport platformuna yeni kitleler ve cihazlar eklendikçe Viveport Infinity geliştiricileri daha fazla kişiye ulaşıp gelirlerini artırma fırsatı yakalıyor. Viveport Infinity geliştiricileri 2019’un sonuna kadar platform satışlarının yüzde 80’ini alacak. Buna ek olarak, tüketicilere limitsiz erişim sunan platform sayesinde tek bir Viveport Infinity üyesi üzerinden çok sayıda geliştirici gelir elde edebiliyor. Bu da potansiyel geliri artırıyor.

HTC Vive Pro Eye Avrupa’da Satışa Çıkıyor