Kategoriler

Assassin’s Creed Ön Gösterimine Katılma Şansı!

Beklediğimiz an geldi! Assassin’s Creed filmini herkesten önce izlemek istiyorsanız, haberimizi dikkatli okuyun.

Beklediğimiz an geldi! Assassin’s Creed filmini herkesten önce izlemek istiyorsanız, haberimizi dikkatli okuyun. Assassin’s Creed Özel Ön Gösterimi’ne katılmak isteyenlere bir sürprizimiz var. 21 Aralık akşamı için Geekstra ve TME‘nin katkılarıyla tam 5 kişiye, 2 kişilik bilet hediye ediyoruz!

Kazanmak için yapmanız gerekenler çok basit.

  • Kazanmasını istediğiniz bir arkadaşınızı Facebook sayfamızda paylaştığımız bu iletinin altına etiketleyin. (Mesela, birlikte gitmek istediğiniz arkadaşınızı 🙂 )
  • Herkese açık bir şekilde yine Facebook sayfamızdaki iletiyi yani burayı #Fragtist ve #‎AssassinsCreedFilm hashtag’lerini kullanarak profilinizde paylaşın.
  • Arada bizi sosyal mecralardan bizi takip ederseniz, ÇOK mutlu oluruz! 🙂 Facebook, Twitter, YouTube

Not: Ön Gösterim, İstanbul’da gerçekleşecektir. Son katılım günü 14 Aralık’tır!

ASSASSIN’S CREED – Prodüksiyon Hakkında

Yalnız bir kartal Güney İspanya’daki Almeria Çölü’nün üzerinde süzülüyor. Yerde ise 15. yüzyıla ait bir konvoy tozlu yollar arasında ilerliyor. İki kapüşonlu figür, konvoyun arkasında beliriyor ve sürücüleri tek tek, olabilecek en sessiz biçimde etkisiz hale getiriyor.

Ubisoft’un bilgisayar oyunu serisinin ilk gerçek aksiyon uyarlaması ASSASSIN’S CREED’in film seti işte bu şekilde. Ve bu heyecanın seyircilere en iyi şekilde aktarabilmek için hiçbir masraftan kaçınılmadı.

Beş yıl önce Ubisoft Motion Pictures ekibi ve Jean de Rivieres, YvesGuillemot ile buluşup ASSASSIN’S CREED’in beyaz perde uyarlaması hakkında görüşürler. Guillemot, olası bir sinema uyarlamasında, bilgisayar oyununun inceliklerinin bozulmaması konusunda çok ısrarcıdır. En önemli husus Assassin’i canlandıracak doğru oyuncuyu bulmaktı. “Potansiyel senaristleri ve stüdyo ortaklarını konuşmadan önce Assassin’imizi canlandıracak ikonik bir aktörü belirlememiz gerektiğini hissettim.” diye ekliyor Riveres. “Michael Fassbender ilk tercihimizdi. Projeye hem başarı hem de bağımsız bir farklılık getirdi. Sadece Michael’a teklif götürdük. Başka hiçkimsenin bu role uygun olduğunu düşünmüyorum.”

X-MEN: GEÇMİŞ GÜNLER GELECEK ve STEVE JOBS filmlerindeki rollerinden tanıdığımız Fassbender,  ASSASSIN’S CREED projesi için yapılan çağrıya anında cevap verir. “Atalarımızın tecrübe ettiklerini, hatalarını, anılarına dokunabilecek olma düşüncesi gerçekten etkileyici.” diye ekliyor Fassbender. “Bence bu bilimsel teori akla çok yatkın.” Fassbender, 1478 yılında başlayan İspanyol Engizisyon’u sırasında İspanya’da yaşayan AguilarNerhaisimli Assassin’i canlandırıyor. Ancak filmin büyük bir kısmında modern zamandan bir karakter olanCallum Lynch’i canlandıracak. Abstergo şirketi, müebbet hapis cezasına çarptırılan Callum’a, genetik hafızaları okuyan Animus makinesi sayesinde atalarının hayatlarını tecrübe edebilme şansı sunulur.

“İki filmde bir anda oynamış gibi hissettim.” diyor Fassbender. “Aguilar kesinlikle aileden birisi ve aileye inanıyor. Callum ise biraz serseri ve hayatı boyunca bazı yanlışları olmuş. Pek bir şeye inandığı söylenemez.”

Abstergo’nun görünen amacı Callum’un şiddet eğilimi bulunan genetik köklerine ulaşabilmektir. Ancak Abstergo, Tapınak hareketinin modern kılıfıdır ve gerçek amacı Callum’unAssassin genetiğini takip edip geçmişte sır olarak kalmış gizemlere bir cevap bulmaktır. Bu konu oyunların da ana temasıdır ancak çoğunlukla geçmiş zamanda geçirilen zamana odaklanır. Film modern zamana oyunlarda olduğundan daha fazla zaman ayırıyor.

Vizyon tarihi: 23 Aralık 2016 (2s 20dk)

Yönetmen: Justin Kurzel

Oyuncular: Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons

Tür: Aksiyon, Bilimkurgu

Ülke: ABD, Fransa