İçimizdeki Acımasız Kişiliği Uyandırabilecek Yedi Oyun İçimizdeki Acımasız Kişiliği Uyandırabilecek Yedi Oyun
Gündelik hayatın stresinden kaçmak amacı ile oynadığımız oyunlarda, içimizdeki acımasız kişiliği uyandırabilecek yedi oyun. İçimizdeki Acımasız Kişiliği Uyandırabilecek Yedi Oyun

Oyuncuların, oyun oynamak için birden fazla sebebi mevcut. Ancak en büyük sebeplerinden biri ise kendimizi bu dünyanın stresinden kurtarmak. Oyun dünyasında birçok oyun türü mevcut, kimi oyun bizi başka dünyaya götürür, kimi oyun ise zekamızın sınırlarını zorlar. Bir durum ile yüzleşmeliyiz ki, çoğu oyun içinde biraz da olsa şiddet içerir.

Gündelik hayatın stresinden uzaklaşmak için oynadığımız bu oyunlar, ister hikayedeki kötü adamlara olan kinimiz olsun ya da yapamadığımız bazı şeyleri sanal bir ortamda dışa vurma isteğimiz olsun, içimizdeki zalim kişiliği uyandırabiliyor. İşte içimizdeki acımasız kişiliği uyandırabilecek yedi oyun.

Just Cause 3

Birçok oyuncu, Just Cause 3‘ün başına oturmadan önce iyi insanları, kötü adamların gazabından kurtaracak kötü adamı oynayacağını düşünür. Problem şurada başlıyor ki büyük bir coşku ile bu zulüm altındaki insanların evini, füzeler ile yerle bir ediyoruz.

Oyunda, sivil insanları öldürmenin hiç

yaptırımı yok. Oyunun en kötü (belki de en iyi) yanı, bu insanları özgürleştirdikten sonra oyunun sandbox modu, bu insanları tekrar baskı altına almanıza izin veriyor.

Mass Effect 3

Okulunuzda hep kabadayılar tarafından ezildiniz mi? Siz de mi kabadayı olmak istiyor ama kişiliğiniz buna müsaade mi etmiyor? O zaman Mass Effect oyunlarını hain olarak oynayın ve diyalog seçimlerinde, bir serserinin vereceği cevapları verin.

Mass Effect serisi, ekibiniz ile olan ilişkilerinize dayalı bir oyun. Eğer onlara kabadayılık taslar ve alay ederseniz, gerçek insanların hislerini incitmeden, siz de serseri gibi davranabilirsiniz. Ancak bu şekilde oynamanın hiç keyfi yok. Tabii bir sosyopat değilseniz.

Fallout 3

Bu post-apocalyptic şaheser, sizin ahlak değerlerinizi sınamak için bir dakika bile geride kalmıyor. Başlangıç Vault’unuzdan çıktıktan sonra en yakın yerleşim alanına gittiğinizde oyun size, yerleşim alanının kalbindeki nükleeri patlatarak, bu alanı haritadan silme imkanı veriyor. 

Bu imkanı geri çevirseniz bile oyun sizin karşınıza, içinizdeki kötü insanı çıkarmak için yeni imkanlar çıkarmaya devam ediyor. Mesela ağır çekimde, düşmanın başına yaptığınız başarılı bir atıştan sonra kafasının patlaması gibi. 

Yu-Gi-Oh! Legacy of the Duelist İncelemesi