Kategoriler

Performansınızı Arttıracak En İyi Online Uygulamalar

Çalışma hayatında özellikle COVID-19 salgını ile birlikte küresel bir devrim yaşandı diyebiliriz. Artık mümkün olan en üst seviyede uzaktan yapılabilecek tüm işler, bu şekilde yapılmaya çalışılıyor. Bu da kendi kuralları olan bir ekosistem doğmasını sağladı. Bu ekosistem için de yazılım geliştiriciler harıl harıl çalışmaya devam ediyorlar. 

Buna en büyük örnek, 2019 yılında adı sanı duyulmamış bir uygulama olan Zoom uygulamasının 1 – 1.5 sene gibi çok kısa bir zaman zarfında dünyanın en büyük uygulamalarından bir olması gösterilebilir. 

Bu gelişmeyi gören ve dijital dünyanın geleceğine yön vermek isteyen şirketler de her geçen gün daha pratik iş verimi arttırıcı uygulamalar üretmeye gayret gösteriyorlar. Bu tarz uygulamaların en büyük özelliği, iş hayatının yeni kurallarına adaptasyon sağlayacak özellikler içermesidir. 

Biz de belki bir kısmını duyduğunuz bir kısmını da şimdi duyacağınız ve tamamen online olarak kullanabileceğiniz, iş hayatınızda verimi arttırıcı uygulamaların bazılarından bahsetmek istedik. Hadi başlayalım. 

 

Fastreel online video düzenleme

İnternete erişimin oldukça kolaylaştığı bir dönem içerisindeyiz. İnsanların internette en çok vakit geçirdikleri platformlar ise sosyal medya platformları. Bu platformlarda daha çok yer alan firmalar daha göz önünde oluyorlar. 

Bu platformlarda insanların akıllarında kalmak için yapılacak çalışmalardaysa görselliğin ön planda olması birinci şart. Görsellik dediğimizdeyse en iyi görselliği iyi hazırlanmış bir video sağlayabilir. 

 

Bunu yapabilmek artık eskisinden çok daha kolay. Her ne kadar bu tip şeyleri araştırırken karşınıza yüksek ücretler talep eden profesyonel video düzenleme ve kurgu elemanları çıksa da online video düzenleme araçları gibi araçlarla işinizi görecek ve insanlara mesajınızı verebilecek bir video hazırlayabilirsiniz. 

Bizim bu tip bir uygulama için önerimiz Fastreel. Fastreel uygulamasını kullanarak sadece internet üzerinden video düzenlenebiliyor. Ek bir program indirme ve onu kurma gibi durumlarla uğraşmadan videolarınızı kolayca Fastreel ile düzenleyebiliyorsunuz. 

Fastreel’de video hazırlamak için yapacağınız tek şey video dosyasını linkini verdiğimiz siteye eklemek. Ardından karşınıza bu videoyu düzenleyebileceğiniz uygulama paneli çıkacak. Bu panelden videoyu kesmek ve düzenlemek için gerekli işlemleri yapmalısınız. Üstelik Fastreel, tümüyle Türkçe bir uygulama. Kendi videonuzu sadece bir internet sitesinden kolayca düzenleyin ve düzenlenmiş halini bilgisayarınıza indirin. 

 

Slack

Bugün uzaktan çalışma kararı alan tüm şirketlerin iletişimlerini sağlıklı bir şekilde götürebilmesi için kullanması gereken uygulamaların başında Slack geliyor. 

Slack, tamamıyla iş hayatına entegre olacak şekilde hazırlanmış bir iletişim programı. Bir şirketin çalışanlarını içinde barındıracak büyük bir sohbet odası kuruluyor ve çalışanların birimlerine göre bu sohbet odasında belirlenen kanallar üzerinden iletişime geçmesi sağlanıyor. Bu sayede şirket içi online iletişimde yaşanabilecek karmaşanın önüne geçilebiliyor. 

Çalışanların tek bir konu altında genel odayı rahatsız etmeden “thread” adı verilen özel cevap sistemi ile konuşması gibi gelişmiş özellikler bulunan Slack’te sesli ya da görüntülü bir şekilde tüm kanal üyeleriyle toplantılar düzenlenebiliyor. 

Slack, uzaktan çalışan bir şirketin iş süreci için ihtiyaç duyduğu iletişimle ilgili her şeyi tek başına karşılayabilen bir program. 

 

Quora

İnternetten bilgi edinmek ne yazık ki doğrudan bunu denetleyebileceğiniz bir mekanizma olmaması nedeniyle doğru bilgiyi edinme noktasında oldukça zor olmaya başlamıştır. Bazen aklınıza takılan bir sorunun doğru cevabını bulduğunuzu zannettiğinizde bile bilgi kirliliğine maruz kalabilirsiniz. 

Bu yüzden doğru bilgiyi doğrudan bu işi bilen gerçek kişilerden almak isteyenler için en iyi kaynaklardan biri Quora’dır. 

Quora aslına bakılırsa bir soru cevap sitesi. Ancak alanında otoriter bir site. Sitenin kontrol mekanizmaları oldukça güçlü ve sitede yanlış bilgi yer almasını engelliyorlar. Bu da sitede sorulan sorulara verilen cevapların çoğunlukla işin uzmanı kişiler tarafından doğru bir şekilde verilmesini sağlıyor. 

Bu yönüyle sizin de aklınıza gelen ve sitede daha önce sorulmuş bir soruya ilişkin doğru cevabı bulabileceğiniz kaynaklardan biri olan Quora’nın dezavantajı ise sitenin şu an için Türkçe yayınının olmaması. 

Siteye https://www.quora.com/ üzerinden erişebilirsiniz. 

 

Habitica

İş hayatında uzaktan çalışma demek, çalışan kişinin otokontrolünü onu zorlayacak bir unsur olmadan kendi kendine sağlaması anlamına da geliyor bir yerde. Zaten zaman yönetimini doğru yapmak sadece uzaktan çalışanlar için değil her türlü işte çalışanlar için gerekli olan bir şey.

İşte zaman yönetimi konusunda problem yaşayanlara doğru alışkanlıklar kazanmalarını eğlenceli bir şekilde sağlayacak bir uygulama olan Habitica ile sorumluluk kazanmanızı çocuk oyunu haline dönüştürebiliyorsunuz.

Uygulamada sizin sanal bir karakteriniz oluyor ve bu karaktere belli görevler veriliyor. Bu görevleri işinizle ilgili olarak gerçek hayatta gerçekleştirirseniz oyundaki karakteriniz ödüllendiriliyor. Aksi durumda karakter cezalandırılıyor. Bu da sizin kendinize çeki düzen vermenizi sanki bir oyun oynuyormuşçasına sağlamaya başlıyor. 

Bu noktada problem yaşayan biriyseniz Habitica ile oto kontrolünüzü sağlayabilirsiniz. 

 

Evernote – Online Not Uygulaması 

Uzaktan çalışma denildiğinde tabii ki mobil cihazlarınıza not almak da akıllara geliyor bir yerde. Bunu yapabilmek için en iyi uygulama olacak önerimiz ise Evernote uygulaması. 

Evernote’u tercih etmek için en büyük sebep, uygulamanın sahip olduğunuz tüm cihazlarınız arasında senkronize bir şekilde not almanızı sağlıyor olması. Yani bir cihazda kendinize yapılacaklar listesi gibi şeyler tanımladıysanız bunu hesabınızla girdiğiniz tüm cihazlarda Evernote üzerinden görebiliyorsunuz. 

Bu da tek bir cihaza olan bağımlılığınızı ortadan kaldırıyor ve online not alma konusunda gelişmiş bir tecrübe sunuyor. 

 

Asana

Bir online görev takip uygulaması olan Asana, tamamen internet üzerinden ekip üyelerine görevler verebilme ve bu görevlerin yerine getirilip getirilmediğini kolayca takip edebilme imkanı sunan bir uygulama. 

Asana’nın tercih edilmesinin en önemli sebebi, uygulamanın basit arayüzü. Asana üzerinden pratik bir şekilde verdiğiniz görevleri izleyebilir ve çalışanlarınıza farklı talimatlar verebilirsiniz. 

Uzaktan çalışmada görev ve organizasyon dağılımını doğru bir şekilde yapabilmek için Asana kesinlikle en iyi tercih. 

Siteye asana.com üzerinden erişebilirsiniz. 

 

Scanner Pro

İş hayatında hayat kurtaracak uygulamaların kesinlikle en başında sayılması gerekenlerden biri Scanner Pro. 

Scanner Pro ile dosya taraması yapabilir ve örneğin bir kitap sayfasını telefon ya da bilgisayarınızın kamerasından tarayarak üzerinde oynamalar yapabildiğiniz bir Word dosyasına çevirebilirsiniz. 

Uygulama bu konuda tam manasıyla harikalar yaratıyor. Üstelik Scanner Pro üzerinden cüzi bir ücret karşılığında taradığınız dosyaları faks bile gönderebiliyorsunuz. Bu bağlamda dosya tarama, taranan dosya üzerinde oynama yapma ve diğer konularda tek ihtiyaç duyacağınız uygulama mutlaka Scanner Pro olacak. 

 

Görüntülenmeler:
990
İlgili Kategoriler
Dosya Konusu
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com