Whatsapp neden verileri Facebook ile paylaşmak istiyor? | Telegram daha mı güvenli? Whatsapp neden verileri Facebook ile paylaşmak istiyor? | Telegram daha mı güvenli?
Hanımlar beyler hepinize selamlar! Bu videoda sizlere geçtiğimiz günlerde patlak veren Whatsapp verilerinin, Facebook ile paylaşılmasıyla ilgili kullanıcı sözleşmesinin yarattığı toplumsal infialin perde arkasını,... Whatsapp neden verileri Facebook ile paylaşmak istiyor? | Telegram daha mı güvenli?

Hanımlar beyler hepinize selamlar!
Bu videoda sizlere geçtiğimiz günlerde patlak veren Whatsapp verilerinin, Facebook ile paylaşılmasıyla ilgili kullanıcı sözleşmesinin yarattığı toplumsal infialin perde arkasını, Whatsapp’ın ne yapmaya çalıştığını, Facebook’un kişilerin verileri ile neyi elde etmek istediğini anlatıyorum.
Bununla beraber, internet ile ilgili bazı temel sorunlara ve Telegram, Bip gibi alternatif mesajlaşma uygulamalarının, Whatsapp’dan daha güvenli olup olmadığını da örnekleriyle açıklamaya çalışacağım.

İyi seyirler!

 Berat Berkan Topal

Midtown Madness ve Red Alert 2 ile başlayan bilgisayar macerasına heyecanından hiç bir şey kaybetmeden devam eden bir "teknoloji gurmesi".