Kategoriler

BlizzCon, 2023’te Resmen Geri Dönüyor

Blizzcon 2023

Uzun bir aradan sonra Blizzard Entertainment, BlizzCon etkinliğinin 2023 yılında geri döneceğini onayladı.

BlizzCon, yıllardır dünyanın her yerinden Blizzard hayranlarının World of Warcraft, Starcraft, Diablo ve Overwatch gibi oyunlarla bağlantı kurmasına, arkadaşlar edinmesine ve tutkularını paylaşmalarına olanak sağladı. BlizzCon 2021 çevrimiçi olarak düzenlenirken, katılımcılarının aşina olduğu yıllık etkinlikten çok daha küçük bir olaydı. Son geleneksel BlizzCon, Diablo 4 ve Overwatch 2‘nin duyurulduğu 2019‘da gerçekleştirilmiş ve Starcraft 2 için son Dünya Şampiyonası, Park “Dark” Ryung-woo‘nun ev sahipliğinde yapılmıştı.

Bu yılın başlarında, Blizzard Entertainment Başkanı Mike Ybarra, Los Angeles Times‘a verdiği bir röportajda, ekibin BlizzCon‘un 2023‘teki dönüşü için hazırlandığını ve April McKee‘nin BlizzCon departmanı lideri olarak işe alındığını açıklamıştı. Ybarra, o sırada BlizzCon‘un 2023‘te geri döneceğini doğrulayamamıştı ancak yıl sonu güncellemesine, “Evet, BlizzCon’u geri getiriyoruz. Daha fazlası gelecek yılın başlarında” notunu düştü.

Yani BlizzCon resmen geri dönüyor ve oyuncular 2023‘ün başında kesin tarihini, formatını ve daha fazla bilgiyi öğrenebilecekler. Etkinliğin gerçekleştirilememesinde COVID-19 salgını büyük rol oynasa da; Blizzard Entertainment, 2022‘deki BlizzCon‘u, o sırada şirketin başına bela olan cinsel taciz davaları nedeniyle iptal etti. Mika Ybarra, ‘tacizci işyeri kültürünü’ düzeltmek için Jessica Martinez‘i Başkan Yardımcısı ve Kültür Başkanı yaptı. Ybarra, yıl sonu güncellemesinde hayranlara, Blizzard‘ın emeğinin meyvelerini 2023‘te görmeyi beklemeleri konusunda güvence verdi.

2023 için World of Warcraft yol haritasının açıklanması ve Diablo 4‘ün 6 Haziran çıkış tarihine emin adımlarla yaklaşmasıyla, bir sonraki BlizzCon‘un odak noktasının ne olacağı merak ediliyor. Overwatch 2‘nin hala açıklanacak bir hikaye kampanyası var ve BlizzCon etkinliği sonbaharın sonlarında yapılırsa, hayranlar bir sonraki World of Warcraft genişlemesinin duyurusunu da görebilirler.

Blizzard Entertainment‘ın, hayranlarının güvenini yeniden kazanması zaman alacağa benziyor. World of Warcraft: Dragonflight‘taki yeni strateji, geliştiricilerin nihayet topluluk geri bildirimlerini dinleyebilecekleri konusunda oyuncuları umutlandırdı. BlizzCon 2023‘te hangi oyun ilgi odağında olursa olsun, etkinliğin geri dönüşü hem şirket, hem de hayran kitlesi için normale dönüş anlamına gelecek mi, bekleyip göreceğiz.

World of Warcraft Dragonflight 2023 Yol Haritası Açıklandı

 

Görüntülenmeler:
3
İlgili Kategoriler
BlizzCon
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com