Kategoriler

G303 Daedalus Apex ile Hafta Sonu Tatili

Logitech G303 Daedalus Apex ile geçirdiğim hafta sonu deneyimimi sizlere aktarmak istedim.

Bu sefer bir blog ile karşınızdayım, konumuz ise Logitech‘in yeni çıkartmış olduğu G303 Daedalus Apex model faresi. Hafta Sonu Tatilimi G303 Daedalus Apex ile oyun oynayarak geçirdim. (Tabii arada dışarı çıktım, çıkmadım değil.)

Çok hızlı fare eskiten bir oyuncu değilim, aldığım fare ile uzun yıllar idare edebilen bir adamım. DPI ayarı yapmak, çok tuşlu fare edinip o tuşları programlamak falan, bunlar ile uğraşan birisi olmadım, gerek duymadım da. Hatta size çok güzel de bir örnek verebilirim. 2002 yılında ilk Splinter Cell oyunu piyasaya çıktı, fare üzerindeki tekerlek aracılığı ile Protagonist (Oynadığımız Karakter) Sam Fisher‘ın ne kadar hızlı hareket edeceğini daha doğrusu ne kadar hızla yürüyeceğini, koşacağını fare üzerindeki tekerlek ile kademeli olarak ayarlaya biliyordunuz. Benim o dönem tekerlekli fareye ihtiyaç duymamam dan dolayı, hızlanmak için yukarı, yavaşlamak için ise aşağı hareket ettirmem gereken o minik aparat benim farede yoktu. Bu ayarı klavyedeki iki tuşa atamam gerekmişti, aslında bakarsanız oyunu yine de gayet rahat şekilde bitirmiştim.

fragtist-blog-logitech-g303-front

Şimdi diyeceksiniz ki bunu neden anlattın? Bağlayacağım nokta şu, seneler geçtikçe oyunlara daha fazla tuş gereksinimi gelmeye başladı ve Splinter Cell’de yaptığım gibi bir çok oyunda da ufak ayar değişilikleri ile senelerce idare ettim. Ancak basit bir örnek ile eskiden koşmak ile yürümek arasında sadece hız farkı vardı, şimdi ise yürürken çıkarttığınız ses ile koşarken çıkarttığınız ses arasında fark var. Sniper oynarken zoom yaptığınızda ya da ironsight (Göz, gez, arpacık) yaptığınız zaman fare hızınızı anlık düşürme ya da arttırma ihtiyacınız var. Bu örnekler çoğaltılabilir, kısacası oyunlardaki detaylar doğrultusunda, oyuncuların da istekleri detaylanmaya başladı. Eninde sonunda benim de artık programlanabilir çok tuşlu ya da tek “click” ile değiştirilebilir DPI ayarı bulunduran farelere olan ihtiyacım arttı. Tabii bunda insanın biraz nankör olduğu gerçeğini de unutmamak lazım, rahata alışınca bırakamıyoruz ve daha iyisini istiyoruz.

Gelelim Logitech’in G303 Daedalus Apex marka faresine. Üç gündür (Cuma akşamını da sayarsak üç) elimde olan bu fare ile bir kaç farklı oyun oynadım. Öncelikle her ne kadar eskisi kadar vakit bulup kendisine zaman ayıramasam da favori oyunum olan RTS oyunu StarCraft ile denedim, sonrasında ise FPS oyunu olarak Counter-Strike, TPS olarak Splinter Cell Blacklist, Aksiyon/Macera ya da her zaman söylediğim gibi Hack’n Slash diyeceğim Diablo III RoS‘u onyadım. MOBA olarak da (aslında oyun Team Brawl olarak geçiyor) Heroes of the Storm ile denedim. Tüm oyunlarda Logitech’in G303 Daedalus Apex ile gerçekten rahat ettiğimi söyleyebilirim.

Şimdi biraz daha teknik detaylara gireceğim, sanırım asıl merak edilen nokta da bu oluyor. Ancak şunu hemen belirtmem de gerekiyor, Logitech Gaming Software‘ı indirmeniz ve kurmanız gerekli. Fareyi tam performansı ile kullanmak için kesinlikle bu software’a (yazılım) ihtiyaç duyacaksınız.

1 2

Görüntülenmeler:
10
İlgili Kategoriler
Blog
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com