Hemen iPhone 6 Almalıyım! Hemen iPhone 6 Almalıyım!
Vee iPhone 6 yüzünü gösterdi… Peki ne oldu ? Özellikleri ile devrim mi yarattı ? Hayır. Ama Türkiye fiyatı ile çılgın tartışmalara vesile oldu.... Hemen iPhone 6 Almalıyım!

Vee iPhone 6 yüzünü gösterdi…

Fragtist_iphone_6_iphone_6_plus

Peki ne oldu ? Özellikleri ile devrim mi yarattı ? Hayır. Ama Türkiye fiyatı ile çılgın tartışmalara vesile oldu.

Phone 6 16 GB: 2349 TL
iPhone 6 64 GB: 2649 TL
iPhone 6 128 GB: 2949 TL
iPhone 6 Plus 16 GB: 2649 TL
iPhone 6 Plus 64 GB: 2949 TL
iPhone 6 Plus 128 GB: 3249 TL

Benim burada anlamadığım, neden fiyatı insanları bu kadar kızdırdı? Neden herkeste “iPhone almalıyım” psikolojisi var? Teknoloji olarak imkansız ve ulaşılmaz bir şeyler sunsa belki, ama aynı özellikleri hatta daha iyilerini sunan telefonlar mevcut. Uygulamalar? Açıkçası Apple’da ne varsa Google Play’de de mevcut. Çok spesifik bir uygulama derdiniz yoksa, ki zaten WhatsApp, Facebook Messenger ve Twitter dışında ne kullanıyorsunuz gerçekten merak ediyorum. Kaç kişi “Telefonda barometre olmadığından çok mutsuzum, geçenlerde işim düştü bak” demiştir?

O zaman “statü” olarak iPhone almak fikri hakim. Yani ben telefona 3,000 TL verebilirim ve seneye de yenisini alırım. E, bu durumda “Paran yoksa alma birader” demeli.  iPhone bir lükstür. Kimse Porsche yeni modelinin fiyatını açıkladığında ayağa kalkmıyor. Apple telefonunu ABD pazarına 200 Dolar’dan başlayan fiyatla sokuyor ki, bunu Çin’de 100 Dolar’dan ucuza ürettirdiği biliniyor. Bizim gibi harcama, hep yenisini son çıkanını alma derdinde olan; parasız ama parasızlığını sahte imajla kapama derdinde bir memleket için sömürülmenin en temiz şekli. Kredi çeker alırım, operatöre 2 sene bağlanır, her ay 250 TL verir alırım. Almalıyım.

Bence de alın.

Seneye yenisi çıkana kadar sosyal ortamlarda yaşayacağınız  “eziklik” hissi ile karşılaştırıldığında yazdıklarımın hiç bir önemi kalmadı.

Hatta ABD’ye uçup alın. Askerlik anısı gibi anlatabilirsiniz: “Bi gün yine iPhone alma sırasındayız, baktım arkamda Angelina Jolie. Elinde paspal bir 5S, öle hayran hayran bakıyor bana. “Bi kahve içer miyiz?” dedi, “Yok” dedim “Uzun boylu kadınlardan hoşlanmıyorum”. ”

Pil ömrünün de Apple tarafından “10 saat”e çıkartıldığını belirtmem lazım. Tabi bu 10 saat sadece internet gezmesini kapsamakta. Konuşma, mesajlaşma, Facebook’da gezinme, maillere bakalım derken kaça düşer, artıkonu  ilk alan kahramanlardan öğreneceğiz. Ne olursa olsun, şu andaki 1-2 saat dayanır durumundan daha iyi olduğu kesin.

Yada iPhone 6 Plus parasını, bir kafede oturunca masanın üstüne koyun. Hem daha fazla ilgi çekersiniz, hem de gerekli olduğunda kullanırsınız. (Bu fikrin patent hakkı Fragtist.com’a ait olup, masaya para konulması durumunda telif hakkı ödenmesi gerekmektedir)Cem Pirpak

Cem “ MuMiMaW” Pirpak Oyun dünyası ile tanışması "kasetli Commodore 64" ile oldu . Diablo , World of Warcraft , League of Legends oyunlarında beta testerlik yaptı. MuMiMaW nicki ile Amerika serverlerinde başarı ile temsil etti ülkesini. Şimdi Fragtist'in deniz manzaralı ofisine uğramadan video prodüksiyon ve TV departmanının yöneticiliğini yapmakta.