League of Legends TR Maceraları #1 League of Legends TR Maceraları #1
    Her forumda, her grupta “küfüre karşıyız yazan” insanların artık yalancı ya da ikiyüzlü olduğuna eminim. Topladığımızda küfüre- bu pisliklere karşı olan insan... League of Legends TR Maceraları #1

 

 

lig2

Her forumda, her grupta “küfüre karşıyız yazan” insanların artık yalancı ya da ikiyüzlü olduğuna eminim. Topladığımızda küfüre- bu pisliklere karşı olan insan sayısının  fazla olması gerekiyor ya da işte matematikte bir hata var.

Free to Play  oyun bu toplum için zarar ziyan sadece. Ban yersem yeni “çar” açarım hacı bana koymaz düşüncesi ile huzurlu bizim hanzuklar.

Twitch üzerinden yayın yapan ve bu eğitimsiz, nefret kusan insanların idolleri durumundaki yayıncıların ne durumda olduğunu da esef ile izlemekteyim. Kurtlar vadisi figüranları gibi “adamsın, kralsın, babasın, harbisin ” ile yavşak gevrek konuşmaları ,kendilerine karşıt görüş bildirenleri yasaklayıp  tonla laf etmeleri , arkalarındaki kraldan kralcı 4-5 bin kişilik “orduları” ile oyunun gerçek sahipleri olmuşlar. “Beğenmiyorsan başka oyuna hacı, burada ortam böyle” . Aralarında “insan” yok mu ? Var. Az ama yine de var.

Kadın yayıncı “meme açması” yada “elo boost ” olması dışında başarılı ise kesin destek veren birileri ya da erkek arkadaşı ile gelmiştir yaftası ile ezilmeye mahküm.

Hatta “kadınların kurduğu takım başarılı olamaz hacı. Onlar duygusal, hızlı karar falan alamazlar” diyen sakallılar da 4 bir köşeyi tutmuş durumda. Kadın doktora da gidemez bunlar. Eli titrer ameliyatta neme lazım. Hatta günah falandır…

eSpor sonunda Türkiye Futbol Ligi’nin bire bir klonu haline gelmiş, görünen o.  Mikrofon uzatılınca küfüre şiddete karşıyız diyen taraftarın maç sonu elinde satırla eşi çocugu yanındaki adama dalması ne kadar “Burası Türkiye” ise Lol için de bu aynen geçerli. Nasıl ki futbolda Avrupa başarısı yoksa. Lol için de geçerli.  Nasıl ki takımları inşaat şirketi sahipleri, tribünleri kahvehane müdavimleri yönetiyorsa Lol ‘de de aynı şey geçerli.

Ha bu yazı bir şey değiştirecek mi ? Hayır. Herkes halinden memnun.

Burası Türkiye. Burada ortam böyle.Cem Pirpak

Cem “ MuMiMaW” Pirpak Oyun dünyası ile tanışması "kasetli Commodore 64" ile oldu . Diablo , World of Warcraft , League of Legends oyunlarında beta testerlik yaptı. MuMiMaW nicki ile Amerika serverlerinde başarı ile temsil etti ülkesini. Şimdi Fragtist'in deniz manzaralı ofisine uğramadan video prodüksiyon ve TV departmanının yöneticiliğini yapmakta.